coffee-1674161_1920

Bez tego napoju nie ma wesela! Jak podać KAWĘ?

Kwestię napojów na weselu często sprowadza się do tego, ile kupić wódki, żeby nie zabrakło. Czasem jeszcze myślimy o tym, żeby lemoniada była podana w modnych słoikach i żeby coca-cola jednak była oryginalna a nie z Biedronki. No wszystko fajnie, ale jeśli wesele ma trwać całą noc jest jeszcze jedna ważna sprawa. KAWA!

W końcu gości dopada zmęczenie albo nadmierna senność, gdy przesadzą z ilością słodkich ciast i deserów. Wtedy nie nie stawia lepiej na nogi niż kawa. Najczęściej w ofercie cateringowej określa się, że ma być podawana. Albo w określonej ilości albo (chyba częściej) bez limitu. Na tym jednak nie koniec. Dociekliwy organizator powinien dowiedzieć się także jaka to kawa (sypana, rozpuszczalna, z ekspresu? Latte? Espresso Macchiato? A może będzie też kawa mrożona?). Niemniej ważne jest także jak będzie podawana. Jakie są możliwości?

Kawa na zamówienie

Najgorsza opcja dla kelnerów, która nie jest także wygodna dla wszystkich gości. Kawę zamawia się u obsługi za każdym razem, gdy mamy na nią ochotę.

Zalety: Kawa za każdym razem trafia prosto pod nos, nie trzeba ruszać się z miejsca.

Wady: Trzeba szukać kelnera i czasem trzeba długo czekać. Dla nieśmiałych to także pewna bariera – czy wypada prosić o trzecią kawę?

hand-1245778_1920

Stolik kawowy

Patent doskonale znany tym, którzy odwiedzają szkolenia i konferencje. W wydzielonym miejscu mamy ekspres do kawy oraz filiżanki, mleko i cukier. Każdy może samodzielnie zrobić kawę z ekspresu kiedy chce.

Zalety: Kawa do dyspozycji cały czas.

Wady: Trzeba wstać i podejść. Poza tym intensywnie używany ekspres może w końcu wymagać interwencji obsługi – awarie ekspresu to częste zdarzenie podczas hotelowych śniadań!

Profesjonalny barista

Zdecydowanie najdroższa opcja, ale przy tym najbardziej atrakcyjna! Doświadczony barista nie tylko perfekcyjnie przygotuje kawę, ale też o niej opowie, doradzi i perfekcyjnie namaluje na mleku wybrany wzór. Jeszcze niedawno miałbym poważnie obiekcje, ale po tym jak zobaczyłem w akcji weselny drink bar nad kawowym także bym się poważnie zastanowił!

Zalety: Wszystko full wypas

Wady: Na pewno cena, ale także dostępność. Jeden barista choćby nie wiadomo jak zdolny nie obsłuży szybko tłumu gości spragnionych kawy. W pewnych sytuacjach można się zatem liczyć z długą kolejką.

Kawa to kwestia, które nie należy bagatelizować. Jest ważna, bo bez niej trudno bawić się całą noc. Szczególnie jeśli na wesele jechaliśmy przez pół Polski i już na starcie jesteśmy zmęczeni.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet