10494752_10203491844953510_433351373526266940_n (1)

Jak sprzedać swoją suknię ślubną w 7 krokach?

Nie masz jej gdzie przechowywać, przyda Ci się zastrzyk finansów i chcesz podarować innej pannie młodej niezapomniane chwile? To znaczy, że powinnaś sprzedać swoją suknię ślubną.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić – to wcale nie takie proste, bo i ofert z sukniami jest mnóstwo. Co wziąć pod uwagę, sprzedając suknię ślubną?

1. Nie zwlekaj

Lepiej sprzedają się suknie z aktualnych kolekcji. Wiem, że tuż po weselu trudno rozstać się z suknią ślubną – moda jednak się zmienia. I to, co było modne kilka sezonów temu, już dzisiaj niekoniecznie jest. Miałaś klasyczną suknię? Nie musisz się aż tak spieszyć :) To kolejny powód do tego, by inwestować w ponadczasowość.

2. Oceń szkody

Nie jest łatwo przejść przez ślub, wesele i sesję plenerową bez żadnych zniszczeń. Najczęściej to drobne straty: guzik, który odpadł, zaciągnięty dół sukni – coś, co łatwo można naprawić. Pamiętaj, że sprzedając suknię z widocznymi wadami, obniżasz jej wartość. Czasami wystarczy niewiele wysiłku, by przyszyć brakujący koralik czy fragment koronki, a suknia będzie wyglądała jak nienaruszona!

3. Oddaj do czyszczenia

Zawsze. Im szybciej, tym lepiej – zwłaszcza, jeśli masz do usunięcia jakieś specyficzne zabrudzenia. Zdecydowanie łatwiej je usunąć, jeśli nie będą zaschnięte na amen.

4. Nie tylko Allegro

Chociaż to najbardziej oczywisty kanał sprzedaży, nie zamykaj się na inne! Szybkim i stosunkowo pewnym rozwiązaniem jest komis. Czasami niektóre salony ślubne prowadzą własne komisy – możesz o to zapytać, wybierając suknię ślubną!
Chcesz koniecznie przez internet? Sprawdź serwisy ogłoszeniowe, jak OLX i Gumtree, a także – fora dyskusyjne i grupy sprzedażowe na Facebooku. Te ostatnie to nowość, ale ich dynamiczny rozwój jest prawie pewny!

10402058_10203491844753505_9219544193000240818_n

5. Patrz geograficznie

Najłatwiej sprzedać suknię osobie, która może ją przymierzyć. Mieszkanki dużych miast – macie tutaj łatwiej. Najlepiej, żebyś mogła zaprosić zainteresowaną osobę do siebie – to dużo łatwiejsze niż dojazd z suknią do kogoś – zwłaszcza, jeśli miałabyś suknię wieźć komunikacją miejską. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza, gdy pogoda za oknem jest niepewna.

6. Dodaj coś ekstra

Chcesz podbić wartość swojej oferty? Dodaj narzutkę lub welon. Dodatki nadają kształtu całej ślubnej stylizacji – w ten sposób nie będziesz sprzedawać jedynie sukni, lecz cały look na wielki dzień!

7. Nie wstydź się

Błagam, nie zasłaniaj prostokątnym paskiem swoich oczu na ślubnych zdjęciach. Wybierz dobrej jakości fotografie ślubne, możesz dodatkowo (ale nie zamiast) posłużyć się zdjęciem z katalogu. Kupujemy oczami. Nikt nie kupi sukni ślubnej na podstawie rozmazanych, zrobionych tosterem zdjęć. Ty też byś takiej nie kupiła. Spójrz na to z innej strony: atrakcyjne, dobrze doświetlone zdjęcia to podstawa!

A Ty, planujesz sprzedać swoją suknię ślubną po wielkim dniu?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.