Zrzut ekranu 2014-11-04 (godz. 07.54.04)

Jak podawać alkohol na weselu?

Nie tak dawno ze zdziwieniem zauważyłem, że nasze bloga odwiedza statystycznie więcej mężczyzn niż kobiet. W związku z tym wypadałoby wrzucać więcej notek, które mogą facetów jakoś zainteresować. Koniec z tekstami o sukienkach i fryzurach (przynajmniej dopóki Magda kolejnych nie napisze :) ). Wracamy do prawdziwie męskich spraw – jak wesele to wiadomo – alkohol!

Poprzednio próbowałem obalić tezę, że kalkulatory z ilością wódki na wesele mają jakiekolwiek praktyczne zastosowanie i namawiałem do używania rozumu zamiast dziwacznych algorytmów przy obliczaniu ilości trunków na przyjęcie. Dziś czas na rozważania o tym, jak podawać alkohol, żeby gościom się podobało.

Zacznę od tego, że jestem wielkim zwolennikiem precyzyjnego przekazywania informacji. Zawsze będę się upierał, że na stole powinno być menu, żeby goście wiedzieli, jakie będą serwowane potrawy. Nie inaczej z alkoholem. Goście powinni widzieć, co jest do dyspozycji, żeby nie musieli się domyślać albo zastanawiać (póki są jeszcze trzeźwi) czy wypada im zapytać obsługi o butelkę tego czy tamtego. Jeśli znamy pełne spektrum możliwości (wino białe, wino czerwone, whiskey, wódka, wódka smakowa, dwa rodzaje browarów) od razu możemy zaplanować co będziemy chcieli pić przez najbliższe kilka(naście) godzin.

Następna sprawa: kiedy pić? Moim zdaniem tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Dlatego jestem przeciwnikiem wszelkich form przymusu poczynając od „ze mną się na napijesz” poprzez „a kto się w styczniu urodził…”, kończąc na „teraz idziemy na jednego…”. Może się narażę miłośnikom tradycyjnych polskich wesel i tego rodzaju zabaw, ale naprawdę nie lubię jak z ludzi robi się idiotów i mówi, kiedy mają pić wódeczkę, a kiedy wcinać kotelcika, a to, że urodziłem się w czerwcu nie jest wystarczającym powodem, żeby walnąć lufę akurat w tej sekundzie. I nie piszę tego dlatego, że jestem abstynentem (studiowałem archeologię i jeździłem na wykopaliska, więc to niemożliwe!), tylko dlatego, że uważam, że każdy powinien pić w swoim tempie, w swoim rytmie i w wybranym towarzystwie.

A kto powinien polewać? Dla mnie to oczywiste, że goście. Niemniej byłem na weselu, na którym kieliszki napełniała obsługa. Jak to oceniam? Bardzo słabo. Raz, że ulegasz niepotrzebnej presji, kiedy nie jesteś pewien (polać Panu? Pan nie pije?), dwa, że kiedy przypadkiem obsługa Cię pominie, a masz ochotę na kieliszek nie chcesz wyjść na kretyna upominając się o wódkę (Jeszcze ja, jeszcze ja!). Zatem dla mnie jedyną rolą obsługi powinno być dbanie o to, żeby butelek na stole nie zabrakło. Z resztą już goście poradzą sobie sami, w końcu są dorośli i nie potrzebują służących ani niewolników.

Jaki alkohol? Przede wszystkim taki, który będzie smakował gościom. Ale to nie znaczy, że najlepszym wyborem będzie zawsze to, co oczywiste. Czy naprawdę na każdym weselu musi być ta sama gama wódek i piw? Równie dobrze prawdziwym hitem może okazać się szkocka whisky Grant’s, zielone piwo po irlandzku albo hiszpańska Sangria. U nas doskonale zdały egzamin wszystkie bardziej nietypowe alkohole, a wódkę która została, rozdawaliśmy jeszcze przez długie tygodnie po weselu…About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


Komentarze

  1. […] A jak alkohol Na weselu nie może go zabraknąć, dlatego wszyscy kupują go za dużo i potem miesiącami zalega w piwnicy. Przed zakupami zachęcamy do zastanowienia się nad tym ile alkoholu naprawdę będzie potrzebne http://zrobswojslub.pl/kupujemy-alkohol-na-wesele/ i jak go podawać http://zrobswojslub.pl/jak-podawac-alkohol-na-weselu/ […]

michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet