10352087_10203491842553450_3318568399104873207_n

Ile kosztuje wesele? Część VIII – czyli wydatki, których nie wymieniliśmy do tej pory

W ostatniej odsłonie naszego cyklu wymienimy te wszystkie elementy, o których nie pisaliśmy do tej pory. Na końcu nie dlatego, że nie są ważne, wręcz przeciwnie – kilka pozycji to naprawdę istotne wydatki, niemniej nie pasowały do wcześniejszych kategorii.

Obrączki

U nas koszt ok 2000 zł. Jak na obrączki z żółtego lub białego złota cena w normie, patrząc na cenniki w Apart i W.Kruk. Większość propozycji mieści się w przedziale 1,5- 3 tys Dużo tańsze są srebrne obrączki, ale naprawdę nie warto oszczędzać, bo to biżuteria na całe życie.

Samochód

U nas ok 1000 zł. Właściwie absurdalnie drogo, ale to z dwóch powodów Po pierwsze uparliśmy się na Cadillaca, a takich w Polsce nie ma zbyt wiele. Poza tym rozliczenie jest zazwyczaj za godziny, a jechaliśmy kawał drogi z Woli do Wilanowa. Inna sprawa, że przeżycia były naprawdę niesamowite. Co innego jechać w słoneczny dzień wypasionym kabrioletem przez trzy ulice co innego przez całe miasto. Naprawdę niezły lans – można sobie pozwolić raz w życiu!

D.J.

U nas 1000 zł Kwota zdecydowanie bliżej dolnej granicy widełek, bo wiemy, że niektórzy płacą 2 albo nawet 3 razy więcej. Nie jesteśmy typowymi klientami w tej branży. Chcieliśmy muzykę mniej więcej od 16.00 do 24.00. Nie zależało nam na prowadzeniu zabawy, oczepinach i innych zabawach poza karaoke. Jestem pewien, że standardowy weselny pakiet jest bardziej kosztowny. Tym bardziej z poprawinami. Ceny zespołów zaczynają się z tego co wiem od 3000.

Zaproszenia

U nas ok 350 zł za ok 70 zaproszeń. Szczerze mówiąc nie wiem ile dokładnie, bo kilkakrotnie robiliśmy dodruk, a paragonów nie zbierałem. Pewnie drukowanie w punkcie w centrum Warszawy także nie sprzyja uzyskaniu najniższej ceny, ale co zrobić, skoro miałem akurat blisko z pracy. Gotowy wzór w wersji do druku wykonała moja siostra.

Inne papierowe dodatki

U nas 1100 zł. To było akurat duże zamówienie, które możemy opisać bardzo dokładnie. O ile wszystkimi dekoracjami zajęła się Ania z Na kokardę tak wykonanie wszystkich papierowych elementów powierzyliśmy Sissed. Czego tam nie było! Wiszące girlandy, winietki, zawieszki na alkohol, karteczki „dobre rady”, tablice rejestracyjne, plan usadzenia, plakat powitalny, 500 dekoracyjnych chorągiewek. W skrócie mnóstwo drobnych elementów, które bardzo fajnie budowały klimat wesela. Współpracę z Magdą (Sissed) bardzo polecamy!

Podziękowania dla gości

U nas ok 200 zł. Zdecydowaliśmy się na lizaki z facebookowym „Lubię to”. Generalnie standardowa cena podziękowań w formie czekoladki/cukierków i innych drobiazgów waha się od 2 do 10 zł za sztukę.

Podziękowania dla rodziców

U nas ok 200 zł. Nie nastawialiśmy się na drogie prezenty, tylko miły gest. Tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby powiedzieć coś miłego, a niekoniecznie fundować podróż dookoła świata.

Nauka tańca

U nas 350 zł. Kurs miał chyba 7 lekcji, z czego byliśmy na 5. Potem jeszcze sporo ćwiczyliśmy w domu. Jako, że tancerze z nas wyjątkowo marni załapaliśmy tylko najbardziej podstawowe kroki, ale udało się zrobić z tego jakiś układ. Mix piosenek do pierwszego tańca przygotował nasz D.J. Z tego co wiem ceny kursów dla narzeczonych są w większości polskich miast bardzo podobne. W skali wszystkich wydatków weselnych to nic. Największą inwestycją jest znalezienie wolnego czasu.

Noclegi dla gości

U nas około 1500 zł. Wszystko zależy oczywiście od liczby gości. Generalnie pokój w przyzwoitym hotelu trudno znaleźć za mniej niż 150-200 zł.

 

Pracujemy jeszcze nad notką podsumowującą nasze wszystkie koszty. Wkrótce więcej informacji na ten temat! :)About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet