10352087_10203491842553450_3318568399104873207_n

Ile kosztuje wesele? Część VIII – czyli wydatki, których nie wymieniliśmy do tej pory

W ostatniej odsłonie naszego cyklu wymienimy te wszystkie elementy, o których nie pisaliśmy do tej pory. Na końcu nie dlatego, że nie są ważne, wręcz przeciwnie – kilka pozycji to naprawdę istotne wydatki, niemniej nie pasowały do wcześniejszych kategorii.

Obrączki

U nas koszt ok 2000 zł. Jak na obrączki z żółtego lub białego złota cena w normie, patrząc na cenniki w Apart i W.Kruk. Większość propozycji mieści się w przedziale 1,5- 3 tys Dużo tańsze są srebrne obrączki, ale naprawdę nie warto oszczędzać, bo to biżuteria na całe życie.

Samochód

U nas ok 1000 zł. Właściwie absurdalnie drogo, ale to z dwóch powodów Po pierwsze uparliśmy się na Cadillaca, a takich w Polsce nie ma zbyt wiele. Poza tym rozliczenie jest zazwyczaj za godziny, a jechaliśmy kawał drogi z Woli do Wilanowa. Inna sprawa, że przeżycia były naprawdę niesamowite. Co innego jechać w słoneczny dzień wypasionym kabrioletem przez trzy ulice co innego przez całe miasto. Naprawdę niezły lans – można sobie pozwolić raz w życiu!

D.J.

U nas 1000 zł Kwota zdecydowanie bliżej dolnej granicy widełek, bo wiemy, że niektórzy płacą 2 albo nawet 3 razy więcej. Nie jesteśmy typowymi klientami w tej branży. Chcieliśmy muzykę mniej więcej od 16.00 do 24.00. Nie zależało nam na prowadzeniu zabawy, oczepinach i innych zabawach poza karaoke. Jestem pewien, że standardowy weselny pakiet jest bardziej kosztowny. Tym bardziej z poprawinami. Ceny zespołów zaczynają się z tego co wiem od 3000.

Zaproszenia

U nas ok 350 zł za ok 70 zaproszeń. Szczerze mówiąc nie wiem ile dokładnie, bo kilkakrotnie robiliśmy dodruk, a paragonów nie zbierałem. Pewnie drukowanie w punkcie w centrum Warszawy także nie sprzyja uzyskaniu najniższej ceny, ale co zrobić, skoro miałem akurat blisko z pracy. Gotowy wzór w wersji do druku wykonała moja siostra.

Inne papierowe dodatki

U nas 1100 zł. To było akurat duże zamówienie, które możemy opisać bardzo dokładnie. O ile wszystkimi dekoracjami zajęła się Ania z Na kokardę tak wykonanie wszystkich papierowych elementów powierzyliśmy Sissed. Czego tam nie było! Wiszące girlandy, winietki, zawieszki na alkohol, karteczki „dobre rady”, tablice rejestracyjne, plan usadzenia, plakat powitalny, 500 dekoracyjnych chorągiewek. W skrócie mnóstwo drobnych elementów, które bardzo fajnie budowały klimat wesela. Współpracę z Magdą (Sissed) bardzo polecamy!

Podziękowania dla gości

U nas ok 200 zł. Zdecydowaliśmy się na lizaki z facebookowym „Lubię to”. Generalnie standardowa cena podziękowań w formie czekoladki/cukierków i innych drobiazgów waha się od 2 do 10 zł za sztukę.

Podziękowania dla rodziców

U nas ok 200 zł. Nie nastawialiśmy się na drogie prezenty, tylko miły gest. Tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby powiedzieć coś miłego, a niekoniecznie fundować podróż dookoła świata.

Nauka tańca

U nas 350 zł. Kurs miał chyba 7 lekcji, z czego byliśmy na 5. Potem jeszcze sporo ćwiczyliśmy w domu. Jako, że tancerze z nas wyjątkowo marni załapaliśmy tylko najbardziej podstawowe kroki, ale udało się zrobić z tego jakiś układ. Mix piosenek do pierwszego tańca przygotował nasz D.J. Z tego co wiem ceny kursów dla narzeczonych są w większości polskich miast bardzo podobne. W skali wszystkich wydatków weselnych to nic. Największą inwestycją jest znalezienie wolnego czasu.

Noclegi dla gości

U nas około 1500 zł. Wszystko zależy oczywiście od liczby gości. Generalnie pokój w przyzwoitym hotelu trudno znaleźć za mniej niż 150-200 zł.

 

Pracujemy jeszcze nad notką podsumowującą nasze wszystkie koszty. Wkrótce więcej informacji na ten temat! :)About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.