10553513_10203491851433672_1163146082146795208_n

Ile kosztuje wesele? Część V: Fryzura, makijaż, zabiegi urodowe

Każda panna młoda chce być w dniu ślubu piękna. Nie dziwi więc, że w piękno…trzeba zainwestować :) Fryzura, makijaż, zabiegi kosmetyczne, a nawet – dentysta. To wszystko wydatki, które w dużej mierze przypadają na czas tuż przed ślubem. Dlatego, jak wcześniej pisaliśmy, warto inne koszty ponieść wcześniej, by nie kumulowały się one na ostatnią chwilę.

Jak było u nas?

1. Fryzjer. Dwie fryzury próbne (pierwsza nie zaliczała się do udanych, w ostatniej chwili zmieniłam fryzjera) i fryzura w dniu ślubu. Wcześniej – farbowanie i cięcie. Farbowanie lepiej zaplanować na około 2-3 tygodnie przed ślubem, gdyby z koloryzacją coś poszło nie tak.

Łącznie: około 500 zł, z czego 150 zł to fryzura w dniu ślubu.

2. Makijaż: Makijaż próbny + ten w dniu ślubu. Jeśli zamawiacie od razu, możecie zazwyczaj liczyć na zniżki. Makijaż próbny jest o tyle ważny, że w dniu ślubu Wasza makijażystka nie traci czasu na dobranie tego, co do Was pasuje, tylko po prostu Was maluje wg wcześniejszych ustaleń. Brzmi rozsądnie, prawda?

Koszt: 150-180 zł

3. Manicure: Powinno być delikatnie, ale jeśli macie kolor przewodni, możecie zaszaleć z kolorowymi paznokciami. Ja wybrałam manicure hybrydowy ze zdobieniem, utrzymał się około 2,5 tygodnia.

Koszt: 150 zł

4. Produkty kosmetyczne: Tutaj jakiś czas przed ślubem zainwestowałam w dość dużą gamę produktów do twarzy (maseczki, płyn antybakteryjny itd), by w dniu ślubu cera była w jak najlepszym stanie. O dziwo, wydatki wcale nie były duże, warto jednak było je ponieść. Sprawdźcie maseczki w jednorazowych saszetkach – możecie je zacząć stosować około dwóch tygdoni przed ślubem. Spróbujcie namówić też na ich stosowanie Waszego narzeczonego! Jemu też przyda się maseczka oczyszczająca albo odżywcza :)

Koszt: 50 zł.
W przypadku pana młodego wydatki urodowe są mniejsze i sprowadzają się głównie do fryzjera (około 100 zł). Warto jednak namówić narzeczonego na maseczkę do twarzy, płyn antybakteryjny, a także, w dniu ślubu, na lekkie przypudrowanie. Dzięki temu twarz nie będzie się świecić na zdjęciach. Ale spokojnie, daleko z tym do pełnego makijażu :)

Chcecie dowiedzieć się więcej, poznać szczegóły? Pytajcie w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet