handmade-1153614_1920

Sposób na unikatowe wesele: HANDMADE!

Nigdy jakoś nie porywało mnie rękodzieło. Mam sama dwie lewe ręce do czegokolwiek, co ma związek z DIY, chociaż planując ślub i wesele, porwałam się z Maćkiem na kilka niewielkich projektów tego typu. Nie chwaląc się zbytnio – z sukcesem.

Większość jednak rzeczy DIY wykonała uzdolniona manualnie ciocia.

Jednak patrząc na ofertę ślubną, coraz częściej, oprócz dużych sklepów i firm, dostrzegam drobnych, lokalnych producentów, zajmujących się właśnie rękodziełem.

Dlaczego warto pochylić się nad niewielkimi przedsięwzięciami, zamiast wybierać najłatwiejszą – i najczęściej uczęszczaną drogę?

1.  Twórcy handmade wkładają mnóstwo serca w przygotowanie swoich produktów. Wiem, że brzmi jak banał, ale odkąd zaczęłam kupować rzeczy dla Czesia u lokalnych twórców, wiem, że faktycznie tak jest! To widać choćby w sposobie zapakowania.

2. Zamawiając rzeczy ręcznie robione, masz ogromny wpływ na ich personalizację. Przykładowo, zamawiając ślubną ozdobę do włosów, możesz ją dowolnie spersonalizować, dodając lub odejmując elementy, na których szczególnie Ci zależy.

3. Kontakt masz bezpośrednio z twórcą. Zamawiając gotowy produkt w sklepie, zazwyczaj nie możesz porozmawiać bezpośrednio z jego projektantem. A ręcznie robione dekoracje, biżuteria, zaproszenia czy ozdoby, to pasjonujący temat, na który warto porozmawiać. Podpytać – ku inspiracji w kontekście całego wesela.

4.   Jakość materiałów – zazwyczaj twórcy handmade przykładają ogromną wagę do tego, z czego  tworzone są ich produkty. Potrafią też o tym przekonująco opowiadać i wyjaśniać, co stoi za takim, a nie innym doborem surowców.

5.   Wspieranie lokalnych twórców – kiedy mogę, staram się wspierać lokalnych przedsiębiorców. Dlatego chętnie sięgam po rzeczy handmade.

6.    Jeśli coś jest poza moim zasięgiem – mówię o kreatywnym podejściu do DIY – wolę zapłacić komuś, kto zrobi to dobrze. A ciągle daje to możliwość osiągnięcia klimatu boho czy rustic – właśnie dzięki zrobionym przez kogoś utalentowanego ozdobom!

close-up-1869305_1920

Przechodząc jednak do meritum. Chciałabym poznać twórców handmade, którzy w swojej ofercie mając coś dla przyszłych panien młodych. Chciałabym, żeby panny młode odnalazły wśród twórców to, czego akurat szukają. I po to jest ten wpis.

Zajmujesz się rękodziełem? Daj znać w komentarzach, wrzuć link do swojej strony.

Planując wesele, trafiłaś na wyjątkowego twórcę? Koniecznie pochwal się w komentarzach.

Dobrymi wiadomościami trzeba się dzielić! Czekamy na Wasze rekomendacje :)About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet