10483145_10203491758031337_3814185199618165483_n

Groom’s cake: tort – niespodzianka dla pana młodego

Zwyczaj ten pewnie doskonale kojarzycie z amerykańskich filmów lub programów typu „Four Weddings”: oprócz pięknego, białego zwykle tortu weselnego, na przyjęciu podawany jest też drugi tort – najczęściej w nietypowym, fantazyjnym kształcie. Może mieć kształt piłki futbolowej albo kontrolera do PlayStation…

To groom’s cake – czyli „tort pana młodego”. Jak podaje Wikipedia, zwyczaj ten wywodzi się już z wiktoriańskiej Anglii, ale tak naprawdę to szczególnie silna tradycja na weselach w południowych Stanach Zjednoczonych.

Groom’s cake, w odróżnieniu od „tortu panny młodej”, nie jest tortem lekkim – najczęściej o bogatym, czekoladowym, dużo bardziej słodkim smaku. Czasami – mocno dekorowany owocami.

„Tort pana młodego” ma zachwycać przede wszystkim kształtem oddającym jego zainteresowania. Jeśli jest fanem gier video-dostaje tort w kształcie konsoli, jeśli lubi żeglować – dostaje tort-żaglówkę, a jeśli jest fanem jakiejś drużyny sportowej – dostaje tort nawiązujący do klubowych barw.

To także bardzo ciekawy sposób na zrobienie przez pannę młodą niespodzianki swojemu mężowi. O ile „właściwy” tort weselny najczęściej młoda para wybiera razem, to groom’s cake może, a właściwie – powinien, być dla pana młodego niespodzianką.

Tak było i u nas :) Maciek nie spodziewał się groom’s cake. Torcik, który dla niego zamówiłam, wykonany był ze słodkich pianek i żelków – był więc bardzo słodki. Swoim kształtem przedstawiał herb Legii Warszawa – ulubionego klubu piłkarskiego Maćka.

Kiedy podawać groom’s cake?

W trakcie wesela :) Najczęściej – nie w tym samym momencie, kiedy podawany jest właściwy tort weselny. U nas groom’s cake wniesiony był już po podaniu tortu weselnego, ale konsumowany był sporo później, bez jakiejś szczególnej oprawy.

Jak Wam się podoba tradycja groom’s cake? Chcielibyście ją włączyć do Waszego wesela?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet