10502155_10203491783991986_7420129233916646835_n

Greenery – żywa zieleń, czyli wesele w kolorze roku Pantone 2017

Do tej pory zieleń na weselach była, jeśli już, to pastelowa albo butelkowa. Zieleń „trawiastą”, zieleń jak liście drzew wiosną, w końcu – zieleń jak czterolistna koniczynka – panny młode traktowały dość po macoszemu. Bo to taki mało elegancki kolor…

Tymczasem firma Pantone określiła ten żywy odcień zieleni, mianowicie, GREENERY, kolorem roku 2017. Moim zdaniem – świetnie, że tak się stało!

Wprowadzi to niewątpliwie powiew świeżości do tradycyjnej kolorystyki ślubnej. Oczywiście, nie jest to trend dla każdego: przede wszystkim, dla energicznych panien młodych – taka radosna zieleń idealnie będzie pasować do ich temperamentu!

5849a55e120000dd00eee3f1

Jak wdrożyć najnowszy trend do weselnych dekoracji? Oto nasze pomysły!

1. LIŚCIE ZAMIAST KWIATÓW

Co Ty na to, by weselny stół udekorować…liśćmi, a nie – tradycyjnie – kwiatami? Aranżacje mogą być niezwykle pomysłowe – bo kto powiedział, że na stole koniecznie muszą znajdować się bukiety kwiatów?

Poproś Twoją florystkę o propozycję w kolorze wyłącznie zielonym: liście, rośliny w doniczkach, a nawet – zielony groszek! Bo niby czemu nie? :) Możliwości na kreatywne podejście do tematu jest mnóstwo: od Ciebie tylko zależy, jak daleko zechcesz pójść w poszukiwaniu tego żywego odcienia zieleni!

2. KWIATY ŻYJĄ DŁUŻEJ

Zamiast o cięte kwiaty, poproś o rośliny doniczkowe. To świetny sposób na przeniesienie koloru przewodniego na poziom…prezentu! Zamiast niewątpliwie pięknych bukietów z ciętych kwiatów, wybierz rośliny doniczkowe – niech to będą chociażby fikusy czy paprotki. Nasze pokolenie raczej ich nie kupuje do domu „ot tak”, a niewątpliwie, odpowiednio zaaranżowane, potrafią być one bardzo stylowe!

green-187949_1920

3. ŚLUB WIOSNĄ? NIE TYLKO!

Kolor roku Pantone to sposób na przywołanie wiosny…o każdej porze roku! Pewnie, świetnie się komponuje z wiosennymi ślubami, ale nie tylko! Pięknie odznacza się na tle jesiennej aury i stanowi doskonały kontrast dla bieli śniegu. Możesz więc spokojnie postawić na ten kolor nie tylko wtedy, gdy bierzesz ślub w kwietniu. Wiosenna świeżość, jaką zapewnia ten odcień zielonego, natchnie pozytywnie gości – zwłaszcza w zimniejszych i bardziej mrocznych porach roku.

4. RADOŚĆ W DODATKACH

Groszkowa zieleń w dodatkach: brzmi nieco zawadiacko, prawda? :) Szmaragdowa biżuteria prezentuje się wspaniale, podobnie – jak buty o barwie wyrazistej zieleni. Nie jesteś ograniczona tylko tym, co „ślubne”. Spokojnie znajdziesz dodatki w normalnych sklepach, a dodatkowo – będą Ci one jeszcze długo, długo służyły!

5. POSADŹ ROŚLINĘ

Koniec z nudnymi prezencikami dla gości! Zainspirowana zielenią budzącą się do życia, wybierz coś zdecydowanie innego. Ot, choćby paczkę ziarenek, z których może wyrosnąć wspaniała roślina – o którą każdy z gości będzie musiał zadbać na własną rękę. To świetne wyzwanie dla wszystkich zaproszonych! Możesz podarować też mini drzewko szczęścia albo…kaktusa. Bo tak, jak kaktus jest niezniszczalny, tak niezniszczalna jest Wasza miłość :)

cactus-1842095_1920

6. TRAWA I ŻYWOPŁOT NA TOPIE

Wybierając miejsce wesele, postaw na duże połacie zieleni – dobrze, by był dostępny ogród, czy choćby szersze połacie trawy. W połączeniu z żywopłotem, stanowi ona idealną, naturalną scenografię ślubów i wesel w klimacie koloru roku 2017.

A Ty, co sądzisz o żywej zieleni jako motywie przewodnim ślubu i wesela? Podoba Ci się tegoroczny wybór Pantone? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet