10557441_10203491775111764_5558900182355578809_n

7 sposobów, by goście świetnie się bawili na Twoim weselu

Uwielbiam wesela! Świętowanie miłości bliskich mi osób jest zawsze wspaniałą okazją do zabawy. Prawda jest jednak taka, że na jednych weselach bawimy się lepiej, a na innych gorzej. Organizując własne wesele, z pewnością chcesz, by zaliczało się ono do tych pierwszych :)

Co zrobić, by goście świetnie się bawili? Oto moja ściągawka!

1. Integruj!

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku wesela na 300 osób, to sprawa niełatwa. Jednak byłoby dobrze, gdyby goście mogli poznawać się wzajemnie – i dzięki temu, dobrze wspólnie bawić. Można to załatwić odpowiednim usadzeniem gości, aktywnością świadków czy samej pary młodej, która przedstawi sobie rodzinę czy przyjaciół. Dzięki temu, dużo łatwiej będzie się wspólnie bawić, a goście nie będą mieli poczucia alienacji.

2. Nie tylko taniec

Zadbaj o gości, którzy nie mogą (np. z racji wieku) lub po prostu nie lubią tańczyć. Chociaż z Maćkiem lubimy na weselach popląsać, to po kilku piosenkach zwyczajnie nam się to nudzi. Dlatego dobrze, by goście nietańczący, mogli znaleźć rozrywkę dla siebie: słodki bufet, fotobudka, gry ogrodowe – możliwości jest wiele.

3. Nie zmuszaj do zabaw

Nie ma nic gorszego, niż wodzirej „polujący” na gości i siłą wyciągający ich do weselnych zabaw. Bogu dzięki, mężatek nie wyciągają, więc mam z tym spokój, ale na forach ślubnych można przeczytać całe wątki na temat „strategicznych” wyjść do toalety w odpowiednim momencie. Jeśli nie wyobrażasz sobie wesela bez zabaw prowadzonych przez wodzireja lub zespół, odpuść sobie te z najsilniejszym seksualnym podtekstem. I przede wszystkim – angażuj do nich ochotników, takich prawdziwych!

4. Rozmawiaj!

Nic nowego? Wprost przeciwnie! Wiele par młodych nie znajduje czasu na rozmowy z gośćmi – a nawet przy dużym weselu, możliwa jest przecież krótka wymiana zdań. Pomyśl: goście często jadą z daleka, bardzo starannie się do wesela przygotowują, przywożą prezent – naprawdę uważasz, że nie zasługują na chwilę Twojego czasu? Po co w takim razie zostali zaproszeni?

_MG_1073

5. Nie każ im czekać, informuj

Zwłaszcza, jeśli nie uprzedzisz o tym fakcie. Goście będą musieli poczekać na młodą parę, która robi zdjęcia? Poinformuj ich o tym! Za chwilę zostanie podany tort? Daj im o tym znać. Spraw, by czuli, że wiedzą, co się dzieje i co mniej więcej ile potrwa. Człowiek dużo łatwiej orientuje się w usystematyzowanym otoczeniu – i jeśli Twoje wesele takie będzie, Twoi goście poczują się dużo bezpieczniej.

6. Zrób im niespodziankę

Dodaj element zaskoczenia do swojego wesela – oczywiście, pozytywny! Może być to jakaś dodatkowa atrakcja, na przykład pokaz fajerwerków, może być to ciekawy układ taneczny odtańczony w ramach pierwszego tańca. To przyciągnie uwagę Twoich gości, sprawi, że poczują się wyjątkowo – że „to coś” zostało przygotowane specjalnie dla nich. Z pewnością to docenią!

7. Zadbaj o nocleg i transport

Nie musisz płacić wszystkim za nocleg (zwłaszcza przy 300-osobowym weselu), jakkolwiek – przygotowanie rozpiski hoteli (najlepiej takich, w których można liczyć na zniżkę) czy zapewnienie transportu do „cywilizacji” (w przypadku wesel poza miastem) są zdecydowanie pożądanymi gestami. Twoi goście to wprawdzie dorośli ludzie i potrafią o siebie zadbać, jednak jeśli Ty tez o nich zadbasz, będzie im po prostu…miło!

A Ty, co dodasz do tej listy? Co sprawia, że dobrze bawisz się na weselu? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.