10341417_10203491750431147_6379589351049748985_n

Gdzie wesele? cz.1 Polecamy konkretne miejsca!

Wesele robi się tylko raz. Swoje kameralne przyjęcie zorganizowaliśmy w Centrum Inspiracje w Warszawie. Lokal podpasował nam z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na bliskość kościoła i pałacu w Wilanowie, ale również łatwy dojazd, piękny ogród i charakter obiektu (nie jest to typowa sala weselna). Z wyboru byliśmy zadowoleni. Znamy jednak także inne miejsca godne polecenia. Najwyższy czas, żeby się tym podzielić.

Chcielibyście ranking czy listę sprawdzonych lokali z każdego województwa. Na dziś, przygotowanie takiego zestawienia jest trudne, wręcz niemożliwe z jednego prostego powodu – żeby polecić lokal trzeba tam być. Nic nie będziemy polecać w ciemno. Dlatego dziś krótka lista miejsc, które znamy i z którymi mieliśmy styczność przy różnego rodzaju imprezach. Polecamy tylko te miejsca, w których sami MOGLIBYŚMY zorganizować wesele. Odwiedzamy naprawdę wiele ciekawych obiektów i o nich oczywiście w kolejnych odcinkach :)

u Kowala (Radom)

To duża sala weselna z pięknym ogrodem, ale wcale nie taka typowa jak mogłoby się wydawać. To co wyróżnia obiekt to bardzo ładne wyroby kowalskie. Na bardzo ładny wystrój wnętrza składają się ręcznie kute barierki, ogrodzenia, żyrandole i inne podobne elementy. Obok budynku jest malowniczy ogród z altanką, mały stawik z wodospadem (który najbardziej interesuje dzieci), a także fontanna. Idealna scenaeria na slub w plenerze. I na takim właśnie byliśmy! Perspektywa przygotowania slubu cywilnego w otoczeniu zieleni i następnie przyjęcia w budynku oddalonym o kilkadziesiąt metrów jest naprawdę fajna. Po zmroku zawsze można wyjść z sali żeby przejść się po ogrodzie, po ciemku można także odpalić zimne ognie. Ze względu na wielkość sali to raczej obiekt na duże wesela – mieści od 130 do 200 osób.

Zalety:
– idealne miejsce na duże wesela
– idealne również na ślub w plenerze

Wady:
– traci na atrakcyjności po sezonie letnim

Szkockie Ranczo (pod Warszawą)

W tym miejscu zorganizowaliśmy spotkanie blogerów ślubnych I DO. Ranczo jest miejscem z bardzo wyrazistym klimatem – eleganckie drewno i dekoracje jak z westernu tworzą unikalne połączenie, które nie może się podobać. Specyficzny styl jest widoczny nie tylko na sali, ale także w pokojach dla gości. Z tego powodu przyjazd na wesele można potraktować jako prawdziwą przygodę. Skąd nazwa? Od hodowanych w tym miejscu szkockich krów highland cattle. Wspominane krowy są źródłem doskonałej wołowiny, która jest podstawą wielu świetnych potraw. Kolejna zaleta? Niezwykła życzliwość gospodarzy, którzy swoich gości traktują w wyjątkowy sposób. Każda wizyta to okazja do posłuchania historii tego miejsca, spaceru po okolicy i poznania specyficznych włochatych krów.

Więcej o Szkockim Ranczo pisaliśmy TUTAJ

IMG_4415

FKR_6212

Zalety:
– gościnność
– piękne wnętrza
– oryginalna kuchnia

Wady:
– raczej nie dla wegetarian – menu bez mięsa oczywiście jest, ale świadomość, że w tym miejscu hoduje się krowy na mięso może nie odpowiadać tym, którzy rezygnują z mięsa z powodów ideologicznych

Czardasz (Opole)

W tym miejscu zorganizowaliśmy przyjęcie z okazji rocznicy ślubu rodziców. Lokal jest popularnym miejscem na różne imprezy okolicznościowe. Specjalizuje się, jak łatwo zgadnąć, w kuchni węgierskiej, a także kuchni polskiej. Uwaga! Porcje są naprawdę konkretne! Szczególnie dobrze wypada tu kuchnia śląska, w tym przede wszystkim kluski i rolady. W restauracji są dwie sale. Mniejsza idealnie sprawdza się na mniejsze przyjęcie na 20-30 osób. Obsługa idzie na rękę w każdej kwestii – jeśli na godzinę przed imprezą przypomnimy sobie o własnych alkoholu albo w ostatniej chwili zmienimy ostateczną liczbę gości nie ma żadnego problemu.

Zalety:
– dobre miejsce na obiad dla najbliższych
– dla miłośników tradycyjnej kuchni

Wady:
– Wystrój jest dość typowy – trzeba dobrej dekoratorki, żeby uczynić to miejsce wyjątkowym na wesele

W następnym odcinku dwie greckie tawerny w Warszawie i jedna sala weselna w Kielcach!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.