fajerwerki

Pokaz fajerwerków na weselu – co warto wiedzieć?

W rozmowach o atrakcjach weselnych przewijają się różne propozycje. A to fotobudka, a to lampiony szczęścia, a to pokaz fajerwerków. Na ślubnych forach nie brakuje ekspertów od wszystkiego, którzy się nie znają, ale chętnie doradzą. Albo studentów klepiących reklamowe wpisy za 2 złote. W ostatnich dniach naczytałem się tyle bzdur, że najwyższy czas pewne rzeczy wyjaśnić. Mieliśmy na weselu pokaz fajerwerków, więc możemy się mądrzyć! Co warto wiedzieć zanim uznamy, że to dobry pomysł?

Dlaczego odpalanie pirotechniki powierzyć profesjonalistom?
Z wielu powodów. Działa to na podobnej zasadzie co fotografia ślubna. Co innego być fotografem i wiedzieć, jak się ustawić, jak szukać dobrych ujęć i jak kadrować zdjęcia, a co innego mieć po prostu mieć aparat fotograficzny. Tak samo różni się zrobienie pokazu pirotechnicznego od odpalenia petard za pomocą zapałek. Każda firma zajmująca się pirotechniką ma doświadczenie, odpowiednie certyfikaty i wie jak zadbać o bezpieczeństwo. Potrafi odpowiednio wybrać miejsce do odpalania ładunków tak, aby wybuchy były dobrze widoczne, potrafi też precyzyjnie określić godzinę pokazu tak, aby na niebie były odpowiednie warunki atmosferyczne i widoczność była optymalna. Profesjonalista zadba także o aspekty formalno-prawne zdobywając odpowiednie pozwolenia na przeprowadzenie pokazu. Wreszcie, co najważniejsze, profesjonalista odpali ładunki w taki sposób, aby kolejne eksplozje na niebie tworzyły ciekawy, przemyślany układ który ma swój rytm i dynamikę. To nie noc sylwestrowa, kiedy każdy odpala ile fabryka dała bez ładu i składu. Więc wbrew temu, co piszą niektórzy nie wystarczy „ktoś trzeźwy” do odpalenia petard. To musi być ktoś, kto się na tym zna!

Ile trwa pokaz?
Standardowo nie więcej niż 3-5 minut. Pozornie wydaje się, że to bardzo mało, ale pamiętajmy, że w takim czasie jesteśmy w stanie zaobserwować kilkaset wybuchów na niebie! Pierwszy taniec czy krojenie tortu to także elementy wesele, które trwają dosłownie chwilę, a pozostają na długo w pamięci.

Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?
Przeciętna cena pokazu to koło 2 tysięcy złotych. Dolna granica to mniej więcej 1500 zł, górna granica dochodzi do 4-5 tysięcy. Oczywiście im więcej wybuchów (i większe wybuchy!) oraz dłuższy pokaz tym cena jest wyższa. Czy jest warte swojej ceny? Moim zdaniem bardziej niż wiejski stół albo czekoladowa fontanna, bez których objedzeni goście spokojnie mogą się obyć.

Jak zaskoczyć gości pokazem?
No cóż, nie wszyscy muszą o nim wiedzieć! Pirotechniczny pokaz może być prezentem (podziękowaniem) dla rodziców, może także towarzyszyć mu sesja zdjęciowa (fotki z fajerwerkami w tle są super!). Pokaz może być zgrany z wybranym utworem. Można dołączyć także spersonalizowane elementy takie jak płonące inicjały pary młodej.

Kto zrobił dla nas pokaz?
Za wybuchy na naszym weselu odpowiada firma GAOO. Choć działa w Bydgoszczy obsługuje całą Polskę. Jeśli chcielibyście zapytać ich o współpracę zapraszamy na stronę: http://www.petardyfajerwerki.pl/pokazy-fajerwerkow-na-wesela/

 About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.