10478216_10203491780151890_2949915459570224552_n

3 powody, by mieć drugą suknię – na wesele

W Polsce nie jest to jeszcze popularny zwyczaj – drugą sukienkę zamiast na wesele kupuje się na poprawiny. Jednak coraz częściej przyszła panna młoda zastanawia się, czy może zamiast jednej wymarzonej sukni na swój wielki dzień, nie mieć…dwóch!

Sama byłam totalnie zakochana w mojej sukni ślubnej i nie chciałam jej zdejmować na weselu. Druga suknia jest jednak rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę.

Kiedy?

1. „Pierwsza” suknia to rodzinna pamiątka

Może zdarzyć się tak, że mama lub babcia będą nalegać na wzięcie ślubu w ich sukni. Tym mocniej, im suknia jest w rodzinie od większej liczby pokoleń.

Chociaż będziemy Was namawiać do tego, by nie uginać się pod presją, to wybór drugiej sukni na wesele jest w tym przypadku swego rodzaju kompromisem.

Rodzinna pamiątka to strój na formalną część Waszego wielkiego dnia, a druga suknia – na wesele i sesję zdjęciową. Wilk syty i owca cała? Do pewnego stopnia, z pewnością.

2. W „pierwszej” sukni trudno tańczyć

Pisaliśmy już o tym, że suknia ślubna powinna być wygodna. Jeśli nie jest, to nie jest to TA suknia.

Chyba, że macie w zanadrzu drugą, wygodniejszą! Perspektywa przetrzymania w tej mniej wygodnej maksymalnie godziny nie wydaje się taka zła – jeśli macie w perspektywie przebranie się w wygodniejsza kreację.

To szczególnie ważne, jeśli sami lubicie tańczyć, a taniec będzie główną rozrywką na Waszym weselu. Wtedy swoboda ruchów staje się priorytetem podczas zabawy, a jeśli „pierwsza” suknia Wam jej nie gwarantuje, to zakup drugiej kreacji wydaje się jedynym rozwiązaniem.

3. W „pierwszej” sukni będzie Wam za gorąco

Jeśli bierzecie ślub latem, weźcie pod uwagę to, że w sukni ślubnej spędzicie kilkanaście godzin przy wysokich temperaturach. Jesteście na to gotowe? :)

Może się zdarzyć, że przypadnie Wam do gustu suknia, która z lekkością i przewiewnością niewiele ma wspólnego. I ok – niech będzie, ale tylko na ceremonię. Zabawa do białego rana w takim stroju (dodając do tej mieszanki emocje i alkohol) może nie skończyć się dobrze.

Druga, przewiewna suknia – mgiełka, może okazać się prawdziwym wybawieniem.

A Wy, co sądzicie o zmianie sukni po ślubie, a przed rozpoczęciem zabawy weselnej? Piszcie w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.