earth-1567610_1920

10 niezwykłych tradycji ślubnych z całego świata

Ślub w każdej kulturze to wyjątkowe wydarzenie, które stanowi początek czegoś nowego i pięknego. Jak to zwykle bywa, z tym niezwykłym dniem wiąże się wiele ciekawych zwyczajów. W ramach odpoczynku od szaleńczego planowania wielkiego dnia, mam dla Ciebie najciekawsze tradycje ślubne z całego świata.

Kto wie, może któraś z nich Cię zainspiruje! Nikt nie powiedział, że są one ściśle ograniczone geograficznie! Jeśli tylko Ci się spodoba – droga wolna. A Twoi goście z pewnością zapamiętają ten wyjątkowy akcent. Najlepiej, jeśli odnosiłby się do Twojego motywu przewodniego.

Gotowa? To zaczynamy!

1. USA

A konkretnie południe kraju. Chodzi o groom’s cake – tort pana młodego. Najczęściej to tort-niespodzianka, który, w odróżnieniu od właściwego, nie jest wielopiętrowy i biały, lecz kształtem i dekoracjami nawiązuje do zainteresowań małżonka. Świetny pomysł na podkreślenie pasji Twojego narzeczonego – zwłaszcza, jeśli wokół nich zbudowaliście motyw przewodni wesela. Ta tradycja pojawiła się i na naszym weselu – pasowało nam to do amerykańskiego motywu przewodniego, a Maciek dostał tort z żelków w kształcie…herbu Legii Warszawa, jego ulubionej drużyny piłkarskiej.

2. Kolumbia

Po wymianie obrączek, państwo młodzi zapalają świece – każde własną. Następnie, wspólnie – przy pomocy tych dwóch świec – zapalają trzecią. Gdy na niej zajaśnieje płomień – gaszą swoje świece. Ta piękna ceremonia podkreśla jedność małżonków i skoncentrowanie się na dobru wspólnym.

3. Meksyk

Panna młoda często ma nie jeden bukiet, ale dwa! I to nie, wbrew pozorom, dlatego, że nie mogła się zdecydować. Po prostu, jeden z nich jest zostawiany po ceremonii w kościele, jako dar dla Matki Boskiej z prośbą o błogosławieństwo dopiero zawartego związku.

roses-1566792_1280

4. Filipiny

Filipińskim zwyczajem jest…brak ostatniej przymiarki sukni ślubnej! Chociaż pewnie wydaje Ci się, podobnie jak mi, to szalenie ryzykowne, ma ponoć przynieść pannie młodej szczęście. Chodzi o to, by „właściwą” suknię ślubną dopiero założyć w dniu uroczystości. Ciekawe, czy można to „oszukać” dodatkami – bo w końcu to one również składają się na finalną stylizację? :)

5. Mauritius

Miesiące przed ślubem dla wielu panien młodych oznaczają miesiące spędzone na restrykcyjnej diecie. Ale nie na Mauritiusie. Tutaj przyszłe żony nie tylko nie muszą się odchudzać, ba, mogą, a nawet powinny nabrać przed wielkim dniem trochę ciała. Jest to po prostu dobrze widziane. Ma to przynieść panu młodemu szczęście i powodzenie, skoro ma tak dobrze odżywioną żonę. Jak dla mnie – dobra wymówka, by nie głodzić się przed ślubem. Bo niby po co ;)

6. Kongo

Tej tradycji Ci nie polecam, ale muszę odnotować, bo jest ciekawa :) Chodzi o to, że panna młoda i pan młody…nie mogą się uśmiechać podczas ceremonii zaślubin. To poważna sprawa i tak właśnie powinna być traktowana. Szczęściem można promienieć, mieć w oczach iskierki, ale…uśmiechu na ustach nie – i już!

7. Japonia

Coś dla miłośników mocnego alkoholu! Para młoda musi wziąć trzy łyki sake z trzech naczyń, symbolizujących ziemię, niebo, ludzkość albo miłość, mądrość, szczęście. Później muszą zrobić to ich rodzice – wszystko po to, by w ten sposób połączyć obie rodziny.

natural-1225186_1280

8. Australia

Ta tradycja jest piękna i zdecydowanie mi się podoba! Przed uroczystością zaślubin, goście dostają do ręki…kamienie. Różne: większe, mniejsze, generalnie – piękne i dekoracyjne.Po ceremonii, kamienie są odkładane do specjalnie przygotowanej misy, tworząc w ten sposób wyjątkową ozdobę do domu państwa młodych.

9. RPA

Panna młoda i pan młody wraz ze swoimi rodzicami, mają przynieść…ogień, choćby w postaci zapalonej świecy, ze swoich rodzinnych domów. W trakcie ślubu ten ogień ma się połączyć i stworzyć nowy, będący symbolem nowego ogniska domowego.

10. Indie

Coś dla dowcipnisiów. Siostry panny młodej „kradną” buty pana młodego tuż po tym, jak wejdzie on do miejsca weselnego. Pan młody musi je „przekupić”, by oddały mu obuwie, zanim będzie wychodził.

Pięknych, dziwnych, czy śmiesznych tradycji ślubnych nie brakuje. Grunt, to wybrać te, które chcemy na własnym weselu. Powodzenia!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet