10448218_10203491760791406_8199753392753690552_n-2

5 dodatków, które całkowicie odmienią Twoją suknię ślubną

Oglądając suknie ślubne, możesz zastanawiać się, jak będziesz prezentowała się już w całej ślubnej stylizacji – z makijażem i dodatkami. Czasami może okazać się, że zakochałaś się w jakiejś sukni, ale jakoś jej „nie widzisz”. Nie wiesz, co Ci nie odpowiada, i dlaczego.

Tymczasem suknia ślubna to nie efekt końcowy! To zaledwie połowa drogi. Są bowiem sposoby, by suknię ślubną niemal całkiem odmienić i przystosować do Ciebie, Twoich oczekiwań i motywu przewodniego.

Zobacz, co warto wziąć pod uwagę, wyobrażając sobie i planując finalny look!

1. Coś na ramiona

Często panny młode wybierają „coś” na ramiona. O ile nie jestem fanką tradycyjnych bolerek, wybór okryć jest naprawdę spory – od koronkowych koszulek, przez kaszmirowe sweterki po futrzane etole. Każda z opcji drastycznie odmienia ślubną stylizację, nawet jeśli bazą jest ta sama suknia! Dlatego zastanów się, czy chcesz dodać do Twojej sukni jakieś okrycie i koniecznie sprawdź kilka opcji – dostosowanych do Twojego motywu przewodniego i czasu, w którym bierzesz ślub!

2. Pasek

Stosunkowo rzadko spotykany dodatek do sukni ślubnych – a szkoda! Pasek potrafi odmienić charakter sukni ślubnej. Kolorowy pasek, nawiązujący do motywu przewodniego, doda sukni lekkości i radości. Zwłaszcza, jeśli zakończony będzie zwisającą z tyłu taśmą lub elegancką kokardą. Z drugiej zaś strony – bogato inkrustowany, biżuteryjny pasek, nawet skromną suknię przemieni w dzieło sztuki, nawiązujące do stylu glamour. Opcji pasków jest naprawdę wiele, nie bój się o nie pytać. Co więcej, pasek możesz zamówić zawsze na specjalne życzenie – wybierając dokładnie taki, o jakim zawsze marzyłaś!

3. Sznurowanie gorsetu

Kto powiedział, że musi być tradycyjne i nudne. Już sama zmiana sznurowania – np. z cienkich sznurków na grubsze, potrafi odmienić charakter sukni. Do tego dodajmy zmianę koloru – na przykład tak, by pasował on do kolorowych butów, i już suknia prezentuje się w zupełnie nowym stylu! Niby proste i oczywiste, ale nie zawsze!

wedding-1861986_1920

4. Nakrycie głowy

Ta sama suknia inaczej wygląda z welonem katedralnym o długości 3 metrów, inaczej z wiankiem z polnych kwiatów, a jeszcze inaczej – z woalką. Dlatego przemyśl dokładnie, jakie nakrycie głowy wybierzesz i jak ono dopełni Twoją ślubną stylizację. Czy jej nie przytłoczy, albo przeciwnie – czy nie będzie zbyt skromne i nie „zginie” przy Twojej sukni?

5. Biżuteria

Jestem raczej zwolenniczką „mniej” niż więcej w kontekście ślubnej biżuterii. Różnicę robią zwłaszcza naszyjniki. Bogato zdobiona kolia nada nawet skromnej sukni sznytu glamour, zaś delikatne, błyszczące kolczyki, będą doskonale równoważyć bogato zdobiony gorset sukni. Sama zdecyduj, w jakiej biżuterii czujesz się dobrze i dokładnie przemyśl, jak będzie ona komponować się z Twoją suknią.

Wybór sukni ślubnej to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć panna młoda. Pewność, że sama suknia to dopiero podstawa, którą – niczym dzieło sztuki – trzeba dokończyć, otwiera przed Tobą pole do kreatywnego zaistnienia. Jakie dodatki planujesz dobrać do Twojej sukni?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.