czesio

Dlaczego nie założymy bloga parentingowego?

A może coś na temat dzieci? Pomysł na założenie nowego bloga o rodzicielstwie gdzieś tam kiełkował z tyłu głowy, tym bardziej, że znajomi czasem pytali, czy nie mamy takich planów. Propozycja pojawiła się także w odpowiedzi na naszą ankietę o blogu. Po tygodniu ze swoim dzieckiem mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem: nie ma mowy.

Doradzanie na temat ślubów to fajne zajęcie. Liczba problemów z jakimi spotykasz się przy planowaniu ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego jest skończona i bardzo często te pytania oraz odpowiedzi się powtarzają. Ślub cywilny czy w kościelny, DJ czy zespół, dlaczego warto mieć ślubne video – na każde z tak postawionych pytań można odpowiedzieć przekonująco i zdroworozsądkowo, podając sensowne argumenty za i przeciw, kalkując korzyści i odwołując się do własnych doświadczeń. Są dobre obyczaje, jakieś chwilowe mody i trendy, pomysły czerpane garściami z innych krajów a także bogate rodzime tradycje do których można nawiązywać.

Z dziećmi tak się nie da. Życie z małym człowiekiem u boku nie jest i nigdy nie będzie nauką ścisłą. A odpowiedź na jakiekolwiek pytanie rzadko będzie jednoznaczna.

Dlaczego on śpi ładnie w dzień i nie śpi w ogóle w nocy?

Bo w życiu płodowym też się uaktywniał wieczorem i tak mu zostało. Bo się stresujesz w nocy i on też. Bo się wyspał za dnia, więc rozrabia nocą. Bo jest głodny. Bo mu za gorąco. Bo rożek mu się nie podoba i nie chce spać w rożku.

A dlaczego mały ma taką dziwną plamkę i co z tym zrobić?

To jest potówka. To rumień niemowlęcy. To uczulenie. Trzeba posmarować kremem X. Trzeba posmarować maścią Y. Nic nie trzeba robić, bo samo przejdzie. Trzeba uprać wszystkie ubranka w innym proszku. Musi się lżej ubierać. Wszystkie noworodki tak mają. Musi się kąpać dwa razy dziennie. Musi się kąpać raz na dwa dni.

I tak w kółko z każdą rzeczą.

Każda osoba zapytana o to samo podpowiada coś zupełnie innego – nawet jeśli to dwaj lekarze pracujący w tym samym szpitalu na tym samym oddziale. I wszystko wydaje się możliwe, dopóki się tego nie sprawdzi. Na forach i blogach można znaleźć wszystkie możliwe rozwiązania tego samego problemu, każda babcia wie swoje, a rodzic nie wie, co jest prawdą w przypadku jego dziecka.

Jeśli pomyślę, że ktoś na podstawie naszego bloga podjąłby jakąś głupia decyzję – bo zadziałało na Czesia to na Zosię pewnie też – to zdecydowanie odechciewa mi się tej odpowiedzialności. Śluby wbrew pozorom są łatwe. Dzieci to czarna magia!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.