czesio

Dlaczego nie założymy bloga parentingowego?

A może coś na temat dzieci? Pomysł na założenie nowego bloga o rodzicielstwie gdzieś tam kiełkował z tyłu głowy, tym bardziej, że znajomi czasem pytali, czy nie mamy takich planów. Propozycja pojawiła się także w odpowiedzi na naszą ankietę o blogu. Po tygodniu ze swoim dzieckiem mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem: nie ma mowy.

Doradzanie na temat ślubów to fajne zajęcie. Liczba problemów z jakimi spotykasz się przy planowaniu ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego jest skończona i bardzo często te pytania oraz odpowiedzi się powtarzają. Ślub cywilny czy w kościelny, DJ czy zespół, dlaczego warto mieć ślubne video – na każde z tak postawionych pytań można odpowiedzieć przekonująco i zdroworozsądkowo, podając sensowne argumenty za i przeciw, kalkując korzyści i odwołując się do własnych doświadczeń. Są dobre obyczaje, jakieś chwilowe mody i trendy, pomysły czerpane garściami z innych krajów a także bogate rodzime tradycje do których można nawiązywać.

Z dziećmi tak się nie da. Życie z małym człowiekiem u boku nie jest i nigdy nie będzie nauką ścisłą. A odpowiedź na jakiekolwiek pytanie rzadko będzie jednoznaczna.

Dlaczego on śpi ładnie w dzień i nie śpi w ogóle w nocy?

Bo w życiu płodowym też się uaktywniał wieczorem i tak mu zostało. Bo się stresujesz w nocy i on też. Bo się wyspał za dnia, więc rozrabia nocą. Bo jest głodny. Bo mu za gorąco. Bo rożek mu się nie podoba i nie chce spać w rożku.

A dlaczego mały ma taką dziwną plamkę i co z tym zrobić?

To jest potówka. To rumień niemowlęcy. To uczulenie. Trzeba posmarować kremem X. Trzeba posmarować maścią Y. Nic nie trzeba robić, bo samo przejdzie. Trzeba uprać wszystkie ubranka w innym proszku. Musi się lżej ubierać. Wszystkie noworodki tak mają. Musi się kąpać dwa razy dziennie. Musi się kąpać raz na dwa dni.

I tak w kółko z każdą rzeczą.

Każda osoba zapytana o to samo podpowiada coś zupełnie innego – nawet jeśli to dwaj lekarze pracujący w tym samym szpitalu na tym samym oddziale. I wszystko wydaje się możliwe, dopóki się tego nie sprawdzi. Na forach i blogach można znaleźć wszystkie możliwe rozwiązania tego samego problemu, każda babcia wie swoje, a rodzic nie wie, co jest prawdą w przypadku jego dziecka.

Jeśli pomyślę, że ktoś na podstawie naszego bloga podjąłby jakąś głupia decyzję – bo zadziałało na Czesia to na Zosię pewnie też – to zdecydowanie odechciewa mi się tej odpowiedzialności. Śluby wbrew pozorom są łatwe. Dzieci to czarna magia!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet