Gdzie wesele

Dekoracje światłem na weselu: najlepsze pomysły!

Najpopularniejsze godziny ślubów to te późnym popołudniem. Coraz więcej wesel zaczyna się kolacją, a nie obiadem. Obawiasz się, że Twoich misternych dekoracji nie będzie po prostu widać? Recepta jest prosta: wybierz dekoracje światłem!

Sama długo wahałam się nad ich charakterem: mieliśmy wesele raczej popołudniowe niż wieczorne, więc ostatecznie je okroiliśmy do Christmas lights w ogrodzie. Efekt po zapadnięciu zmroku był naprawdę imponujący!

Gdyby nasze wesele zaczynało się później, pewnie rozbudowałabym znacznie tego typu dekoracje. Ich ogromną zaletą jest to, że nie ważą nic – i zazwyczaj można je zaimplementować nawet tam, gdzie trudno coś powiesić czy przykleić!

Jakie są najciekawsze opcje dekoracji światłem na wesele?

ŚWIECĄCE NAPISY

Niesamowicie mi się podobają! Gigantyczne napisy LOVE czy MIŁOŚĆ można bez problemu wynająć. Wyglądają przepięknie – masz z głowy dekoracje do mini-sesji! Zdecydowanie warto na taki napis wyasygnować fundusze – zwłaszcza, jeśli Twoja sala weselna dysponuje ogrodem: pięknie się komponują z naturalną zielenią! Oczywiście, możesz postawić też na DIY i stworzyć podświetlane napisy samodzielnie. Technik jest mnóstwo – na pewno znajdziesz taką, która będzie odpowiadała Twojemu poziomowi zaawansowania. Mój tato-elektryk podpowiada świecące listwy i taśmy – do nabycia w sklepach elektrycznych!

NAPISY NA ŚCIANIE, SUFICIE, PODŁODZIE

To forma przeznaczona raczej do wnętrza budynku. Imiona młodych i data ślubu wyświetlana jest na podłodze, ścianie (na przykład za parą młodą) albo…suficie. Często usługi tego typu oferują DJ-e, możesz o to zapytać! Jeśli Twoje wesele odbywa się raczej za dnia – zrezygnuj z tej opcji, bo to dodatkowe koszty (niewielkie w porównaniu z poprzednią opcją, ale jednak!), a efekt będzie widoczny naprawdę krótko. Jeśli jednak wesele zaczyna się wieczorem, w Twojej sali weselnej jest duży parkiet, na którym można taki napis wyświetlić – to bardzo Cię zachęcam!

CHRISTMAS LIGHTS

Zamiast na choinkę, można je założyć na mnóstwo innych obiektów! Od drzew w ogrodzie, przez altankę czy ścianę za parą młodą! Opcji jest naprawdę mnóstwo. Lepiej wyglądają te białe lampki: kolorowe zdecydowanie bardziej kojarzą się z Gwiazdką. To stosunkowo niedroga opcja, ba – możesz nawet pokusić się o zadbanie o oświetlenie tego typu we własnym zakresie, robiąc „zrzutkę” lampek choinkowych wśród rodziny i znajomych.

10489815_10203491756511299_4264565216660350531_n

PODŚWIETLANE ŚCIANY

Tego typu oświetlenie wymaga już profesjonalistów! Są firmy, które specjalizują się w kreowaniu atmosfery za pomocą oświetlenia i jeśli chcesz zdecydować się na zaawansowane zmiany oświetlenia sali – to właśnie takich specjalistów wybierz. Zmieniające się kolory, „taniec” kolorów, budowanie przestrzeni za pomocą kolorów – opcji jest mnóstwo. Zastanów się, na czym Ci zależy i omów swoje pomysły z ekspertami od oświetlenia.

ŚWIATŁA DYSKOTEKOWE

Najczęściej część wyposażenia DJ-a lub zespołu. Mogą stworzyć niepowtarzalny klimat na parkiecie! Poproś swojego usługodawcę o krótkie omówienie efektów i sprzętu a także upewnij się, że światła przez niego oferowane nie będą wykluczać się z innymi świetlnymi dekoracjami, które przygotowałaś!

ŚWIECĄCE KURTYNY

Popularny element dekoracji – światełka za parą młodą. Sama nie jestem fanką tego rozwiązania, bo w połączeniu z atłasami wygląda to po prostu kiczowato. Owszem, zdarzają się piękne świetlne kurtyny, ale najczęściej tworzone przez firmy zajmujące się oświetleniem, a nie ze sklepu online za całkiem duże, jak na oferowaną jakość, pieniądze. Jeśli zastanawiasz się nad tym pomysłem – dokładnie go przemyśl i postaraj się możliwie najprecyzyjniej określić efekty!

A Ty, będziesz decydować się na dekorację światłem? Którą opcję wybierasz? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet