wedding-1861986_1920

A Ty co tak naprawdę wiesz o swojej dacie ślubu?

Wzięliśmy ślub 7 czerwca 2014. Dlaczego wtedy? Z różnych powodów. Przede wszystkim chcieliśmy, żeby było ciepło (dlatego nie marzec ani grudzień) oraz żeby na planowanie było odpowiednio dużo czasu (prawie rok). Plus akurat wtedy był wolny termin, gdy poszliśmy zapisać się w wybranej parafii. Czyli przede wszystkim pragmatyzm – jak zwykle. Przypadkiem jeszcze złożyło się tak, że w tym samym dniu (tylko 28 lat wcześniej) brali ślub rodzice Magdy. Wszystko fajnie, ale czy to koniec historii z naszym ślubnym dniem? O nie! To dopiero początek!

Ostatnio szykując się do wyjazdu na Maltę natrafiłem na informację, że właśnie 7 czerwca obchodzi się tam rocznicę powstania, w którym mieszkańcy wyspy zbuntowali się przeciw Brytyjczykom. Lubimy Maltę i interesujemy się jej historią, więc to dla mnie naprawdę wartościowa ciekawostka.

7 czerwca mamy zatem rocznicę ślubu, rocznicę ślubu rodziców i rocznicę powstania na Malcie. Czy coś jeszcze mogło wydarzyć się w tym dniu? Zapytałem Wikipedii i fakty okazały się szokujące.

A&W_0072-2

7 czerwca:

w 421 roku Cesarz bizantyński Teodozjusz II poślubił Atenę Eudokię – fajnie, też mają rocznicę!

w 1457 roku król Kazimierz IV Jagiellończyk wjechał triumfalnie na wykupiony od czeskich najemników zamek w Malborku (byliśmy tam w majówkę!)

w 1654 roku koronowany został Ludwik XIV

w 1753 roku założono Muzeum Brytyjskie w Londynie – które bardzo chcemy odwiedzić jak znów będziemy w Anglii i starczy nam na to czasu!

W 1929 roku powstało państwo Watykan – tam też chcemy jechać przy okazji wizyty w Rzymie.

W 1968 roku otwarto park rozrywki Legoland Billund w Danii – czyli miejsce naszego pierwszego wspólnego wyjazdu za granicę! W pierwsze wspólne wakacje.

w 2002 roku miał premierę Dzień Świra – jeden z filmów, które uwielbiam!

Teraz najlepsze! 7 czerwca 1837 urodził się Alois Hitler, austriacki urzędnik, ojciec Adolfa! Jeśli dodać do tego fakt, że Czesio obchodzi imieniny 20 kwietnia, gdy Adolf miał urodziny, to już z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że mamy zadatki na neonazistów!

Pomijam już takie szczegóły jak zlikwidowanie właśnie tego dnia lewostronnego ruchu w Etiopii!

koszulka

Po co wiedzieć tyle o dacie swojego ślubu?

Bo każdy dzień był z jakiegoś powodu ważny i wyjątkowy i towarzyszyły mu wyjątkowe, niezwykłe czy przełomowe wydarzenia. Zaskakujące jak wiele z nich nie jest całkiem obojętnych Wam i bez związku z Waszym życiem. Naprawdę warto o tym wiedzieć. I fajnie jest mieć taką świadomość przed ślubem, a niekoniecznie 3 lata później jak u nas.

Wikipedia daje Wam także tajną broń. Jeśli ktoś zarzuci Wam, że planowana data ślubu jest bez znaczenia i lepiej było wybrać inną, to zawsze można wyciągnąć asa z rękawa i powiedzieć, że właśnie wtedy premierę w kinie miał Titanic, urodził się Wasz ulubiony aktor albo jest święto narodowe w Norwegii!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet