10357129_10203491787112064_8949062396430617118_n (1)

Czy wesele może się zwrócić?

Czas na kolejne pytanie prosto z for weselnych. Czy to możliwe, żeby koszt organizacji wesela zwrócił się całkowicie dzięki pokaźnym kwotom z kopert? Szczerze? W ogóle mnie to nie interesuje. I bardzo się dziwię wszystkim, którzy robią takie kalkulacje. Pisałem już ile kasy powinno znaleźć się w kopercie. I mogę powtórzyć to samo. Kasa w kopercie to nie jest opłata za wstęp, a ocenianie swoich gości na podstawie zawartości portfela to żenada.

Wesele to nie jest inwestycja jak kredyt hipoteczny albo studia podyplomowe. To impreza, na której chcecie się podzielić swoim szczęściem i miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół – tak, jak próbujemy Was przekonywać od wielu miesięcy, wg własnego scenariusza i na własnych zasadach. Liczenie, ilu przyjdzie gości i ile dadzą pieniędzy, moim zdaniem nie ma zbyt wiele wspólnego z planowaniem wesela według jego pierwotnej funkcji. No bo jak to tak? Zaprosić jak najwięcej i przyjęcie zrobić jak najtaniej? Tylko po co?

Kasa na wesele to ważna sprawa. Szczególnie jeśli jej brakuje, a tak zazwyczaj jest, bo pierwotny weselny budżet zawsze się rozrasta za sprawą wielu dodatkowych wydatków, których pierwotnie nie bierzemy pod uwagę. Czy koperty są magicznym środkiem na załatanie „dziury budżetowej”? Często tak, chociaż nie powinny. Jeśli mamy ograniczony budżet lepiej zaprosić mniej gości, zrezygnować z poprawin lub poszukać oszczędności w innym miejscu tak, aby cała impreza były dostosowana do naszych możliwości finansowych.

Zawartość kopert to prezent na nową drogę życia, dodatek, coś ekstra. Najważniejsze, żeby zrobić takie przyjęcie weselne, żeby wszyscy czuli się na nim przyjemnie i komfortowo, a nie takie, które sfinansujemy z pieniędzy najbogatszych krewnych. Pamiętajcie o tym, zanim przyjdzie Wam do głowy robić podobne wyliczenia.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.