10494752_10203491844953510_433351373526266940_n (1)

Czego możesz wymagać podczas wizyty w salonie sukni ślubnych?

Zakupy sukni ślubnej są jednocześnie ekscytujące i stresujące. Ekscytujące – w końcu która z nas nie chce przez chwilę być księżniczką? Ale bywają też stresujące: zwłaszcza, gdy nie do końca się ma pomysł na to, jak chcesz wyglądać w dniu ślubu.

Idąc do salonu sukni ślubnych, nie bój się pytać i prosić o to, czego oczekujesz – konsultantki są tam po to, by Ci pomóc. Nie bój się, że zamęczysz ich pytaniami – to ich praca i większość z nich zrobi wszystko, żebyś w dniu ślubu wyglądała przepięknie.

Sama mam dobre doświadczenia z salonów sukni ślubnych – a odwiedzałam je zarówno w Warszawie, jak i w Opolu. Tylko w jednym z nich zdziwiło mnie, że konsultantka prosiła o założenie…białych rękawiczek przed założeniem sukni.
Tłumacząc, że to po to, by nie zaciągnąć koronki.

Czego więc spokojnie możesz wymagać podczas wizyty w salonie sukni ślubnych?

1. Uwagi i indywidualnego traktowania

Niby oczywistość – po to w większości salonów są prowadzone zapisy na przymiarki. Konsultantka powinna być do Twojej dyspozycji, odpowiadać na wszystkie pytania, doradzać i proponować rozwiązania – nie tylko te oczywiste.

2. Informacji na temat kosztów sukni i poszanowania budżetu

Jeśli masz na suknię ślubną – powiedzmy – 4 tysiące, konsultantka powinna się do tego dostosować i pokazać Ci suknie, które są w Twoim przedziale cenowym. Nie ma sensu oglądać sukni, które kosztują dwa razy tyle, ile zamierzasz wydać – zakochasz się w takiej, i co wtedy? Warto określić budżet na samym początku wizyty w salonie.

zrob swoj slub

3. Braku jakichkolwiek komentarzy na temat figury

„Wystaje pani brzuszek” albo „Ojej, kości na plecach jak z Oświęcimia” – profesjonalna konsultantka nigdy czegoś takiego nie powie. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek komentarze – oczywiście, te nieprzychylne, na Temat Twojej figury, śmiało reaguj! Powiedz, że to Twoim zdaniem nieprofesjonalne i nie życzysz sobie zwracania na to uwagi.

4.Umożliwienia spokojnego zastanowienia się

Jasne, są różne techniki sprzedażowe, które mają pomóc pannie młodej podjąć decyzję „tu i teraz”. Jednak ważniejsza od zniżki jest pewność, że wybrana suknia to TA JEDYNA! Możesz stanowczo powiedzieć, że potrzebujesz czasu do namysłu – i wymagać, by zostało to uszanowane.

5. Eksperckiego doradztwa

W dobrym salonie konsultantka nie będzie Ci mówić, że w każdej sukni, którą mierzysz, wyglądasz równie piękne. Ok, nawet jeśli tak jest, to niektóre fasony są łaskawsze dla Twojej sylwetki i bardziej odpowiednie dla urody. Powiedz, jaki efekt chcesz osiągnąć i na jakich elementach sukni ślubnej Ci zależy – i śmiało oczekuj, że otrzymasz fachową poradę.

A Ty, jakie masz doświadczenia z salonami sukni ślubnych? Daj znać w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.