10494752_10203491844953510_433351373526266940_n (1)

Czego możesz wymagać podczas wizyty w salonie sukni ślubnych?

Zakupy sukni ślubnej są jednocześnie ekscytujące i stresujące. Ekscytujące – w końcu która z nas nie chce przez chwilę być księżniczką? Ale bywają też stresujące: zwłaszcza, gdy nie do końca się ma pomysł na to, jak chcesz wyglądać w dniu ślubu.

Idąc do salonu sukni ślubnych, nie bój się pytać i prosić o to, czego oczekujesz – konsultantki są tam po to, by Ci pomóc. Nie bój się, że zamęczysz ich pytaniami – to ich praca i większość z nich zrobi wszystko, żebyś w dniu ślubu wyglądała przepięknie.

Sama mam dobre doświadczenia z salonów sukni ślubnych – a odwiedzałam je zarówno w Warszawie, jak i w Opolu. Tylko w jednym z nich zdziwiło mnie, że konsultantka prosiła o założenie…białych rękawiczek przed założeniem sukni.
Tłumacząc, że to po to, by nie zaciągnąć koronki.

Czego więc spokojnie możesz wymagać podczas wizyty w salonie sukni ślubnych?

1. Uwagi i indywidualnego traktowania

Niby oczywistość – po to w większości salonów są prowadzone zapisy na przymiarki. Konsultantka powinna być do Twojej dyspozycji, odpowiadać na wszystkie pytania, doradzać i proponować rozwiązania – nie tylko te oczywiste.

2. Informacji na temat kosztów sukni i poszanowania budżetu

Jeśli masz na suknię ślubną – powiedzmy – 4 tysiące, konsultantka powinna się do tego dostosować i pokazać Ci suknie, które są w Twoim przedziale cenowym. Nie ma sensu oglądać sukni, które kosztują dwa razy tyle, ile zamierzasz wydać – zakochasz się w takiej, i co wtedy? Warto określić budżet na samym początku wizyty w salonie.

zrob swoj slub

3. Braku jakichkolwiek komentarzy na temat figury

„Wystaje pani brzuszek” albo „Ojej, kości na plecach jak z Oświęcimia” – profesjonalna konsultantka nigdy czegoś takiego nie powie. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek komentarze – oczywiście, te nieprzychylne, na Temat Twojej figury, śmiało reaguj! Powiedz, że to Twoim zdaniem nieprofesjonalne i nie życzysz sobie zwracania na to uwagi.

4.Umożliwienia spokojnego zastanowienia się

Jasne, są różne techniki sprzedażowe, które mają pomóc pannie młodej podjąć decyzję „tu i teraz”. Jednak ważniejsza od zniżki jest pewność, że wybrana suknia to TA JEDYNA! Możesz stanowczo powiedzieć, że potrzebujesz czasu do namysłu – i wymagać, by zostało to uszanowane.

5. Eksperckiego doradztwa

W dobrym salonie konsultantka nie będzie Ci mówić, że w każdej sukni, którą mierzysz, wyglądasz równie piękne. Ok, nawet jeśli tak jest, to niektóre fasony są łaskawsze dla Twojej sylwetki i bardziej odpowiednie dla urody. Powiedz, jaki efekt chcesz osiągnąć i na jakich elementach sukni ślubnej Ci zależy – i śmiało oczekuj, że otrzymasz fachową poradę.

A Ty, jakie masz doświadczenia z salonami sukni ślubnych? Daj znać w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet