zawieszki okragle

Cuda z papieru, które powinniście zamówić miesiąc przed ślubem

Wiele razy pisaliśmy o tym, że przy organizacji wesela trzeba być konsekwentnym i poszczególne elementy dobierać tak, aby tworzyły spójną całość. Najlepiej widać to na przykładzie zaproszeń oraz innych elementów papierowych. Wyobrażacie sobie zaproszenie w stylu barokowym i na sali zawieszki na alkohol z Domestosem albo Biedronką? No właśnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamówienie innych elementów dekoracyjnych razem z zaproszeniami – wszystko u tego samego dostawcy. Dziś próbujemy skompletować wszystko co potrzebne razem z Decoris.

Jeśli macie już wybrane zaproszenia, czas dobrać pozostałe części ślubnego zestawu.

1. Winietki

winietki2

Rezygnacja z nich jest jednym z najgorszych pomysłów na oszczędzanie jakie znamy. Pomijając walory dekoracyjne karteczki z nazwiskami gości sprawiają, że wszyscy szybko znajdą się na właściwych miejscach. Porządek jest potrzebny, nawet na małym weselu. Dodatkowo winietki mogą pełnić jednocześnie rolę podziękowania dla gości.

2. Zawieszki

zawieszki okragle

Podobnie jak winietki kosztują często mniej niż 2 zł za sztukę,
a bardzo fajnie budują weselny klimat na sali. Możemy wybrać klasyczne karteczki z napisem „wódka weselna” lub „wino weselne”, zawieszki z wierszykami albo spersonalizowane z Waszymi imionami i datą ślubu. Naszą uwagę zwróciły bardzo oryginalne zawieszki z muszką i podwiązką oraz okrągłe zawieszki z inicjałami.

mucha

3. Menu weselne

menu

Także często wskazywane jako niepotrzebne Zupełnie się z tym nie zgadzamy. Spis potraw jest niezbędny, jeśli goście mają dokonać przemyślanego wyboru. Poza tym łatwiej planować kolejne posiłki wiedząc, co jeszcze jest zaplanowane i na przykład zrezygnować z dodatkowej porcji ciasta, jeśli czekają nas jeszcze dwa dania na ciepło. Weselne menu może mieścić się na jednej kartce lub występować w klasycznej rozkładanej formie jak w restauracji.

4. Plany stołów

plan stolow
Nie tyle zastępują winietki, co dobrze się z nimi uzupełniają. Najpierw znajdujemy właściwy stół na planie i widzimy z kim będziemy siedzieć, a potem szukamy już właściwej winietki na miejscu. Oprócz oznaczeń stołów dla gości możemy także wyróżnić wiejski stół, candy bar, drink bar czy inne miejsce zasługujące na uwagę. W tej roli doskonale sprawdzają się także oznaczenia w ramkach.

 stoly ramka2
5. Co jeszcze?
Wszystko, czego zapragniemy!
Możemy dodatkowo zamówić kotyliony, przypinki, ozdoby na świece, a także podziękowania dla rodziców w formie dyplomu albo stylowe pudełko na koperty.

Każdy drobny element to mały krok do tego, aby uroczystość była naprawdę wyjątkowa. Nie rezygnujcie z tego! Kiedy mniej więcej miesiąc przed weselem będziecie mieli już listę gości, którzy potwierdzili swoje przybycie, czas zadbać o to, aby znaleźli swoje miejsce na sali, mieli wszystko pod kontrolą i bawili się wspaniale.

Notka powstała we współpracy z Decoris

 About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.