uroda

„Coś pożyczonego” – ale co?

Coś nowego, coś starego, coś niebieskiego i coś…pożyczonego. No właśnie, co takiego pożyczyć, od kogo i jak to załatwić, by pasowało to do koncepcji Twojej weselnej stylizacji?

Przede wszystkim, zacznij od listy rzeczy, których potrzebujesz. Może nie możesz się zdecydować na jakiś element Twojego ślubnego looku? A może wydałaś już fortunę na suknię i nie bardzo możesz sobie pozwolić na wymarzone dodatki? Wtedy przychodzi z pomocą „coś pożyczonego”.

Dzięki temu, wypełnisz tradycję, zaoszczędzisz, i zyskasz niepowtarzalną stylizację.

Odrębną kwestią jest OD KOGO pożyczasz. Najlepiej, by była to bliska Ci osoba. Mama, babcia, ciocia. Ktoś, komu ufasz i kto ufa Tobie – powierzając Ci pożyczoną rzecz. Jeśli jednak nie masz zaufanej osoby, do której możesz pożyczyć interesującą Cię rzecz, rozważ…ogólnodostępne systemy wypożyczeń. Niektóre rzeczy można w ten właśnie sposób załatwić – bez rujnowania weselnego budżetu!

Jeśli już wiesz, jakie masz opcje, zastanów się, czego właściwie potrzebujesz. Co może stanowić „coś pożyczonego”?

1. Biżuteria

Zwłaszcza taka z kamieniami szlachetnymi. Zamiast kupować kolczyki z brylantami, pożycz je od mamy. A może w Twojej rodzinie są kolczyki lub bransoletka ze szczególną historią? Zapytaj o to mamy lub babci! Tego typu rodzinne pamiątki to nie tylko wypełnienie „czegoś pożyczonego”, lecz piękny, sentymentalny gest, który podkreśli Twoją przynależność do rodziny i to, że właśnie tworzysz nową rodzinę – ze swoim mężem.

2. Welon

Nie zawsze można pożyczyć. Ale czasami – tak. Może Twoja mama lub babcia przechowały swój ślubny welon? Albo Twoja przyjaciółka miała wyjątkowy welon z hiszpańskiej koronki? To dość daleka ingerencja „czegoś pożyczonego” w Twój ślubny wizerunek, jednak jeśli możesz dzięki temu zyskać wspaniałą ozdobę – to dlaczego nie? Oczywiście, dobrze, by pożyczony welon pasował do sukni – bo inaczej: nic na siłę!

3. Akcesoria do włosów

Grzebień, spinka, opaska… Opcji jest sporo! Oczywiście, powinnaś dobrać raczej ozdobę do włosów do Twojego zamysłu fryzury ślubnej, nie odwrotnie :) Część akcesoriów jest dość uniwersalna, z powodzeniem będziesz mogła je wykorzystać zarówno przy rozpuszczonych włosach w stylu boho, jak i przy misternych upięciach. Zapytaj, jakimi ozdobami dysponują bliskie Ci kobiety – może znajdziesz coś, co Ci odpowiada?

4. Wstążka

Jeśli chcesz, żeby pożyczony element ślubnej stylizacji był niewidoczny, pożycz…wstążkę do gorsetu sukni ślubnej. Pewnie, nie w każdej sukni będzie taka możliwość, ale jeśli jest – zastanów się nad nią. Zwłaszcza, jeśli ma być to kolorowa wstążka, dodająca Twojej ślubnej stylizacji nieco pikanterii.

5. Chusteczka

Jeśli odpadają wszystkie opcje, bo chcesz zadbać w 100% o swój ślubny wygląd, najlepszym, bo dość uniwersalnym i mało inwazyjnym wyborem, będzie…chusteczka. Oczywiście, nie jednorazowa, tylko taka, jaką używały nasze babcie. Z pewnością mają w swojej kolekcji ozdobne, koronkowe chusteczki, które z chęcią Ci pożyczą. Możesz ją trzymać w niewidocznym miejscu – ale tradycji stanie się zadość!

A Ty, co obstawiasz na „coś pożyczonego” i od kogo to pożyczasz?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet