plakat alfabet

Co zmienić po ślubie?

Ślub to ogromne ważny dzień  życiu, który ma sprawić, przynajmniej w teorii, że nic już nie będzie takie jak wcześniej. Zamiast beztroskiego życia, wchodzimy już na serio w dorosłość, stajemy się bardziej odpowiedzialni (bo już nie tylko za siebie, ale też za drugą najbliższą osobę), wchodzimy do nowej rodziny, a często też niedługo po ślubie zakładamy własną decydując się na dziecko.

Chociaż z czasem na pewno zdajemy sobie sprawę, że coś się zmieniło (i to w większości przypadków na lepsze) to nie zawsze udaje się to poczuć od razu. Trudno o wywrócenie życia do góry nogami skoro już wcześniej mieszkaliśmy razem, znamy się wiele lat i nasze rodziny od dłuższego czasu się spotykają i razem spędzają święta. Mamy już swoje rytuały, wiemy co druga połowa lubi zjeść na śniadanie i jak wygląda bez makijażu. I kiedy po chwilach wielkiego uniesienia zaraz po ślubie wracamy do domu i wszystko jest jak dawniej można poczuć lekkie rozczarowanie. No bo na co to komu było skoro dalej wszystko jest po staremu?

plakat do pokoju dziecka

Jeśli tak czujecie lub obawiacie się, że tak będzie myśl, że mam dobrą radę. Po ślubie warto coś w swoim życiu zmienić (i nie chodzi wcale o zmianę dokumentów po ślubie). Chociażby w wymiarze symbolicznym dobrze jest oddzielić czas przed ślubem od czasu po ślubie. Jak? Najlepiej pod względem wizualnym. Jeśli obrączka to nie jest wystarczający symbol (chociażby dlatego, że w niektórych zawodach trzeba często ją zdejmować) można pomyśleć także o zrobieniu sobie tatuaży (jeśli kto lubi), nowej fryzurze (pod warunkiem, że wciąż pozostaniemy sobą) czy nowych okularach.

Zmiany mogą dotyczyć także aranżacji przestrzeni. Nowy kolor ścian, przemeblowanie, plakat albo fototapeta to sprawdzone i proste sposoby, które nie generują bardzo dużo pracy ani kosztów. Odrobina kreatywności wystarczy, żeby poczuć się jednak trochę inaczej. A wspólna praca nad nowym wyglądem pokoi to przecież dobra zabawa, która może dodatkowo cementować związek. No i doświadczenie w tej dziedzinie też może się przydać w przyszłości, jeśli niedługo po ślubie potrzebne będzie także urządzenie pokoju dziecka.

W artykule wykorzystaliśmy zdjęcia ze sklepu redro.pl

plakat sowa

plakat sowaAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.