wedding-1594957_1920

O czym goście powinni pamiętać jadąc na ślub?

Stres Młodej Pary i stres gości weselnych są nieporównywalne. To przyszli małżonkowie często w dniu ceremonii są  kłębkiem nerwów i często pamiętają wszystko jak przez mgłę. A jednak gości w roztargnieniu też potrafią o różnych rzeczach zapominać. Zwłaszcza jeśli na ślub wybieramy się na drugi koniec Polski i robimy to w ostatniej chwili.
O czym należy pamiętać jadąc na ślub i wesele? Krótka lista powstała naturalnie na podstawie naszych własnych gaf!

Koperta z życzeniami i pieniędzmi

O tym, żeby kupić ładną kartkę i wpisać tam życzenia pamiętamy zawsze i robimy to z dużym wyprzedzeniem. Natomiast jeśli chodzi o sam fakt zabrania koperty z kartą na uroczystość to bardzo często przypominaliśmy sobie o tym w ostatniej chwili. Jeśli macie problemy z pamięcią takie rzeczy najlepiej trzymać gdzieś na widoku a nie schowane w szufladzie! Analogicznie z winem, które często Młode Pary chcą zamiast kwiatów.

Ubranie na zmianę – zwłaszcza na gorszą pogodę

Żeby oszczędzić czas jadąc na ślub odbywający się tego samego dnia ja zawsze zakładam od razu ten sam garnitur, w którym będę na ślubie i weselu oraz te same niewygodne buty. Jeśli wracamy następnego dnia to w skromnej torbie mam piżamę i jakieś ciuchy na powrót. Rzecz w tym, żeby te ubrania nie były „jakieś” tylko dopasowane do różnych scenariuszy. Przez swoją głupotę zdarzało mi się na przykład wracać w marynarce dopasowanej do krótkich spodenek moro i podkoszulki, bo nie wpadłem na to, żeby wziąć jakąś cieplejszą bluzę. W naszym klimacie pogoda potrafi się zmienić z dnia na dzień, więc to, że w dniu wyjazdu jest ciepło i świeci słońce nie gwarantuje, że dzień później będzie tak samo.

Parasol

Padać może zawsze i niestety zawsze należy być przygotowanym na taki scenariusz.

Drobne monety

Zwyczaj sypania monetami pod kościołem albo urzędem jest jednym z przyjemnych i niegroźnych (w przeciwieństwie do ryżu, który wabi ptaki i podobno niszczy ubrania). Pamiętając o tym zbieraliśmy drobne monety właśnie na tę okazję. Jednak pech chciał, że ciągle zapominaliśmy ich zabrać!

wedding-2275270_1920

Gotówka

W czasach, gdy na co dzień płaci się przede wszystkim kartami można zapomnieć o posiadaniu pieniędzy w gotówce. A te jednak przydają się w różnych momentach – n przykład gdy chcemy rzucić na tacę albo zapłacić za parkowanie, bo ślub jest akurat w piątek w centrum miasta, gdzie parkowanie nie jest darmowe, a my uparliśmy się żeby jechać autem.

Chusteczki

Niespodziewany atak gołębia, zamaskowania psia kupa, brudna poręcz albo ściana o którą nie powinniśmy się opierać – na każdym kroku czeka wiele pułapek, które mogą skutecznie pobrudzić nasz świąteczny ubiór. Lepiej być przygotowanym na taką ewentualność!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet