wedding-1594957_1920

O czym goście powinni pamiętać jadąc na ślub?

Stres Młodej Pary i stres gości weselnych są nieporównywalne. To przyszli małżonkowie często w dniu ceremonii są  kłębkiem nerwów i często pamiętają wszystko jak przez mgłę. A jednak gości w roztargnieniu też potrafią o różnych rzeczach zapominać. Zwłaszcza jeśli na ślub wybieramy się na drugi koniec Polski i robimy to w ostatniej chwili.
O czym należy pamiętać jadąc na ślub i wesele? Krótka lista powstała naturalnie na podstawie naszych własnych gaf!

Koperta z życzeniami i pieniędzmi

O tym, żeby kupić ładną kartkę i wpisać tam życzenia pamiętamy zawsze i robimy to z dużym wyprzedzeniem. Natomiast jeśli chodzi o sam fakt zabrania koperty z kartą na uroczystość to bardzo często przypominaliśmy sobie o tym w ostatniej chwili. Jeśli macie problemy z pamięcią takie rzeczy najlepiej trzymać gdzieś na widoku a nie schowane w szufladzie! Analogicznie z winem, które często Młode Pary chcą zamiast kwiatów.

Ubranie na zmianę – zwłaszcza na gorszą pogodę

Żeby oszczędzić czas jadąc na ślub odbywający się tego samego dnia ja zawsze zakładam od razu ten sam garnitur, w którym będę na ślubie i weselu oraz te same niewygodne buty. Jeśli wracamy następnego dnia to w skromnej torbie mam piżamę i jakieś ciuchy na powrót. Rzecz w tym, żeby te ubrania nie były „jakieś” tylko dopasowane do różnych scenariuszy. Przez swoją głupotę zdarzało mi się na przykład wracać w marynarce dopasowanej do krótkich spodenek moro i podkoszulki, bo nie wpadłem na to, żeby wziąć jakąś cieplejszą bluzę. W naszym klimacie pogoda potrafi się zmienić z dnia na dzień, więc to, że w dniu wyjazdu jest ciepło i świeci słońce nie gwarantuje, że dzień później będzie tak samo.

Parasol

Padać może zawsze i niestety zawsze należy być przygotowanym na taki scenariusz.

Drobne monety

Zwyczaj sypania monetami pod kościołem albo urzędem jest jednym z przyjemnych i niegroźnych (w przeciwieństwie do ryżu, który wabi ptaki i podobno niszczy ubrania). Pamiętając o tym zbieraliśmy drobne monety właśnie na tę okazję. Jednak pech chciał, że ciągle zapominaliśmy ich zabrać!

wedding-2275270_1920

Gotówka

W czasach, gdy na co dzień płaci się przede wszystkim kartami można zapomnieć o posiadaniu pieniędzy w gotówce. A te jednak przydają się w różnych momentach – n przykład gdy chcemy rzucić na tacę albo zapłacić za parkowanie, bo ślub jest akurat w piątek w centrum miasta, gdzie parkowanie nie jest darmowe, a my uparliśmy się żeby jechać autem.

Chusteczki

Niespodziewany atak gołębia, zamaskowania psia kupa, brudna poręcz albo ściana o którą nie powinniśmy się opierać – na każdym kroku czeka wiele pułapek, które mogą skutecznie pobrudzić nasz świąteczny ubiór. Lepiej być przygotowanym na taką ewentualność!About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.