shutterstock_176390900

Co to był za rok! Najlepsze ślubne trendy 2016 – będą modne w 2017

Rok 2016 to sporo ślubnych nowości – działo się, oj działo! Najgorętsze trendy tego roku bez wątpienia będą popularne także w roku kolejnym. Co nam najbardziej spodobało się w minionym ślubnym sezonie?

1. Śluby w plenerze

Młode pary coraz odważniej podchodzą do ślubów w plenerze. W 2015 jeszcze traktowane jako nowość, w minionym sezonie już praktycznie norma. Dodatkowo, coraz więcej obiektów weselnych wspaniale dopasowało swoją ofertę do potrzeb par, które chciały ślubować w pięknym otoczeniu natury. Trzymamy kciuki za jeszcze więcej przepięknych ślubów w plenerze!

2. Tematyczne słodkie stoły

Super, jeśli całość dekoracji podczas wesela, jest spójna i dobrze się razem komponuje. Warto pamiętać, że słodki stół jest nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim – piękny! Dlatego dobrze, jeśli odzwierciedla on motyw przewodni wesela. Gdzie, jeśli nie tam można poszaleć ze staranną egzekucją motywu przewodniego?

shutterstock_423348403

3. Czekoladowa fontanna

Na weselach już od wielu lat, ale w minionym sezonie to absolutny must-have. I dobrze, bo to świetna rozrywka: i dla dorosłych, i dla dzieci!

4. Butelki na mleko

Zamiast słoików – butelki wzorowane na dawnych butelkach na mleko. Wyglądają pięknie i są wygodne – trzyma się je w rękach znacznie wygodniej niż typowe słoiki. Zdecydowanie zostaną na ślubnych przyjęciach w kolejnym roku!

5. Ślubny minimalizm

Skandynawski minimalizm przyjął się nie tylko w wystroju wnętrz, ale także w branży ślubnej. Odejście od przepychu na rzecz prostych i pięknych rozwiązań. Trzymamy mocno kciuki za rozwój tej tendencji – bo grunt to pozostawać szczerym z samym sobą!

shutterstock_529937263

6. Baleriny

Od zawsze były traktowane jako buty na wesele. Ale panny młode już coraz odważniej wybierają je jako swoje pierwsze buty – także na uroczystość, nie tylko na imprezę taneczną do białego rana. I dobrze, bo nie dość, że wygodne, to mogą być również piękne i nie mniej ozdobne niż tradycyjne szpilki.

7. Wianki

Rok 2016 był zdecydowanie rokiem wianków! Pewnie, trend boho jest ciągle silny, ale wianki pojawiają się w naprawdę różnych konfiguracjach i stylizacjach, nie tylko dla zwiewnych nimf.

Ozdoba ta z pewnością na dobre zagości na ślubach w kolejnych latach, co ciekawe – nie tylko w wersji kolorowej, ale również…białej i zielonej. W końcu ten ostatni to kolor roku 2017 wg Pantone!

A Wam, jaki trend z 2016 roku podobał się najbardziej? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.