969376_10201096815959282_1194399523_n

Co należy wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Właściwie trudno powiedzieć dla kogo ta notka. Trochę dla facetów, bo to oni w końcu dokonują zakupu, ukrywają pierścionek miesiącami w szufladzie ze skarpetami, a potem w mniej czy bardziej uroczysty sposób proszą wybrankę o rękę. Ale to także temat dla czytelniczek, żeby poznały jak to wygląda od tej drugiej strony.

Ok, chłopie, postanowiłeś się oświadczyć i powinieneś kupić pierścionek. Skąd masz niby wiedzieć jaki?

Szczerze? Musisz to wiedzieć. Jeśli zamierzasz spędzić z kimś resztę życia wypadałoby się domyślać mniej więcej, co jej się podoba i co ją kręci. Jeśli tego nie wiesz, zastanów się jeszcze raz. Wszelkie konsultacje ze swoją byłą, z siostrą, albo mamą to słaby pomysł.
To samo z pytaniem się narzeczonej jakie pierścionki jej się podobają – raczej należy sprawić jej miłą niespodziankę w postaci oświadczyn, prawda? Rodzajów pierścionków jest milion.
Z żółtego złota, białego złota, z brylantem albo cyrkoniami – jeśli naprawdę znasz swoją przyszłą żonę coś wybierzesz.

No dobra, a co jeśli jej kuzynka lub sąsiadka dostanie większy, ładniejszy, bardziej błyszczący i będą godzinami o tym gadać i porównywać? Nic. Zawsze ktoś może Ci zarzucić że trzeba było bardziej się postarać, tak samo jak zawsze sąsiad może mieć lepsze auto i większy basen. To nie żaden konkurs, więc bez spiny.

Gdzie kupić? W sklepie stacjonarnym czy internetowym?

Internet daje największe możliwości wyszukiwania i porównywania produktów. Normalny sklep pozwala zobaczyć pierścionek na żywo, żeby nie kupować kota w worku.
Zatem najlepiej połączyć jedno z drugim i albo spisać sobie konkretny model znaleziony online i zapytać o niego w sklepie albo odwrotnie – wypytać o wszystko jubilera, a zamówić po chwili namysłu w sklepie online.

Uważaj na remarketing!

Sklepy internetowe uwielbiają kierować reklamy do użytkowników, którzy oglądali konkretne towary na ich stronach. Więc jeśli korzystacie z tego samego kompa narzeczona może zobaczyć, że z dziwnie dużą częstotliwością wyświetlają jej się reklamy biżuterii.

Jaki wybrać rozmiar?

Oczywiście nikt normalny tego nie wie, a składając zamówienie trzeba wskazać wielkość pierścionka. Jak z tego wybrnąć? Cóż, zawsze można „ukraść” narzeczonej jakiś pierścionek i zanieść jako wzór. Słyszałem także o bardziej oryginalnych metodach jako mierzenie pierścionków linijką albo suwmiarką, albo przymierzanie na własny palec przez facetów i zaznaczanie długopisem dokąd sięga. Generalnie obawy o rozmiar nie stanowią większego problemu, bo zdecydowana większość jubilerów nie robi żadnych problemów z ewentualną wymianą albo przerobieniem pierścionka.

Jak odebrać?

Polecam osobiście albo w formie przesyłki kurierskiej do pracy. Na adres domowy bym nie zamawiał, jeśli mieszkacie razem, bo to najłatwiejsza droga do dekonspiracji.

Potem tylko kolacja w modnej knajpie, wyjazd na weekend, spacer brzegiem morza o zachodzie słońca albo inna równie niecodzienna okazja i voila – można już klękać i prosić o rękę.

To ten ostatni moment, kiedy tylko facet musi się stresować.
Potem przez wiele miesięcy z przygotowaniami ślubnymi męczycie się oboje :)About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet