21440_10201215550047560_1497170121_n

Charytatywna loteria ślubna – co to takiego?

Ślub i wesele to dobry moment do tego, aby w swoim najszczęśliwszym dniu w życiu przy okazji uszczęśliwić innych. Jak? Jest wiele sposobów o których już kiedyś pisaliśmy. Wiele z nich sprowadza się na zamianę kwiatów lub upominków dla nowożeńców na realną pomoc dla różnych instytucji charytatywnych. W tym wpisie prezentujemy kolejny ciekawy pomysł tym razem związany z upominkami dla gości.

Jak można jednocześnie podarować coś gościom i zebrać środki finansowe dla potrzebujących? W tej roli doskonale sprawdza się właśnie loteria fantowa.

Loteria fantowa na ślubie – jak to działa?

Sprawa jest dość prosta. Organizatorzy ślubu kupują określoną liczbę losów, odpowiadającą liczbie zaproszonych gości (jeden los kosztuje 3 zł). Goście sprawdzają, czy ich los jest pusty czy wygrywa nagrodę. Jeśli los jest szczęśliwy zostaje zarejestrowany na stronie, a nagroda wysłana do zwycięzcy. Można wygrać ekspres do kawy, opiekacz, blender albo innych drobny sprzęt. Dochód ze sprzedaży losów wspierany jest fundusz św Brata Alberta wspierający rozwój talentów podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Dlaczego to fajne?

Bo los spełnia jednocześnie kilka zadań. Jest przede wszystkim realnym wsparciem finansowym, dzięki któremu prowadzone są zajęcia edukacyjne oraz wycieczki dla dzieci, wydawane są posiłki, organizowana jest pomoc w nauce i korepetycje. Poza tym los jest podarunkiem dla każdego gościa i ozdobą stołu. Wreszcie na koniec moment zdrapywania losów to dodatkowa atrakcja i dreszczyk emocji – kolejna zabawa jakich wiele podczas wesela.

Jak wziąć udział w loterii ślubnej?

Jeśli akcja Was zainteresuje wystarczy skontaktować się z organizatorem Charytatywnej Fantowej Loterii Ślubnej czyli Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Wchodzicie na stronę http://www.loteriaslubna.pl/, zamawiacie wybrany wzór losu i rozdajecie gościom na weselu.

Losy są spersonalizowane ponieważ sami wybieracie ich rodzaj (w kieszonkach, w kopertach, w pudełku), tekst zapiany na losach, a także wpisujecie swoje imiona i datę ślubu.

losy1

A czemu nie zorganizować takiej loterii samemu? Bo legalne organizowanie loterii wymaga przygotowania zgłoszenia wraz z regulaminem, które przekazuje się do Izby Celnej. To nic innego niż dodatkowa praca i formalności dla pary, która i tak ma mnóstwo na głowie. A Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo ma już wszystko zorganizowane – od  wszystkich formalności, poprzez przygotowanie, druk i dystrybucję losów, aż po sponsorów nagród rzeczowych – wystarczy dołączyć do akcji i już robimy coś dobrego przy minimalnych zaangażowaniu!

Jeśli chcielibyście wykorzystać ślub jako okazję do zrobienia czegoś dobrego polecamy fantową loterię ślubną jako pomysłową alternatywę dla innych form podziękowania dla gości, zabaw i konkursów.

W 2017 roku loteria miała miejsce na ponad 100 ślubach i wzięło w niej udział 10 000 osób z całej Polski!

Więcej na stronie http://www.loteriaslubna.pl/

losy3About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.