ksis1

Kolekcja wiosna lato 2017 w Ksis Wedding Shoes

Showroom Ksis co jakiś czas pojawia się u nas na blogu. Polecamy wszystkim paniom kontakt z dziewczynami, bo sami dobrze wiemy, że mają w sobie wiele pasji i o butach potrafią opowiadać godzinami (w dodatku ciekawie!). Poniżej specjalnie dla Was krótki wywiad na temat nowej autorskiej kolekcji. Jeśli chcecie posłuchać, a nie tylko poczytać już wkrótce możecie zobaczyć Karolinę i Kasię w telewizji w Pytaniu na Śniadanie – program w najbliższy czwartek o 9:00!

Opowiedzcie proszę o Waszej nowej, autorskiej kolekcji. Jak wpadłyście na jej pomysł, jak wyglądała realizacja?

Zawsze mówiłyśmy, że naszym celem jako Ksis Weding Shoes jest stworzenie własnej linii butów. Potrzebowałyśmy 5 lat obecności marki na rynku, dwóch lat stacjonarnego butiku, żeby wreszcie udało się spełnić nasze marzenia. Ostatnio jak rozmawiałyśmy i wspominałyśmy nasze początki widzimy jak wiele za nami, ile udało nam się osiągnąć w tej mocno hermetycznej branży, jednocześnie z dystansem patrzymy w przyszłość, bo wiemy jak dużo przed nami i że konkurencja nie śpi, także staramy się maksymalnie dopasować i odpowiedzieć na potrzeby naszych Panien Młodych.

Inspiracją są dla nas nasze klientki. Spotkania. Przymiarki. Każda z historii naszej PM miała wpływ na modele które znalazły się w kolekcjach. Na pewno wierne pozostaniemy łamanej bieli, która w naszym odczuciu jest szalenie elegancka i ponadczasowa. Ale wiedząc, że PM szukają różnorodności do tych czystych barw dodajemy nietuzinkowe dodatki. W tym sezonie postawiłyśmy na pudrowe róże, delikatne kryształy i łączenie faktur. Nie mogło zabraknąć ukochanych przez nasze PM kokard czy kwiatów. Myślimy natomiast, że nasza kolekcja będzie odpowiedzią na potrzeby i tych bardziej ekscentrycznych i tych spokojniejszych klientek. To co najważniejsze przykładamy wagę do tego, żeby było ponadczasowo.

Jakie trendy znalazły odzwierciedlenie w Waszej autorskiej kolekcji?

Jak napisałyśmy wcześniej na pewno klasyka, która jest zawsze w modzie. My wychodzimy z założenia, że trendy przemijają, są mocno sezonowe, oczywiście nie ignorujemy ich i doceniamy ich wagę. Stąd obok klasycznych krojów zawsze proponujemy coś bardziej szalonego. Obok łamanej bieli szalejemy z kolorem. Ale we wszystkim staramy się zachować umiar.

ksis2

Czego panny młode ‚2017 najczęściej szukają, jakie buty wybierają?

Oj trudne pytanie. Ten sezon jest wyjątkowo dobry dla nas jako dla marki. Doceniamy, że coraz więcej kobiet odwiedza nasz butik i szuka idealnych dodatków, ale każda PM jest wyzwaniem. Gdzieś te standardy zacierają się, nie ma jednej reguły. Czy jednego typu PM. Dzisiaj w Ksis obok Panny Młodej w wieku 25 plus spotkasz i dojrzałą kobietę, szukającą wyjątkowych szpilek na rocznicę czy kolację z mężem. Obok dziewczyny, która kocha niebotyczne obcasy jest i ta, która szuka wygody na niższym obcasie. Ile historii tyle typów, ale na pewno zawsze staramy się najpierw wysłuchać, potem dopiero rekomendować. Panny Młode w 2017 są świadome, mają sprecyzowane oczekiwania, pomysł na siebie także bardzo trudno nam generalizować i wydawać jednoznaczne opinie. Ale jeżeli już musimy to na pewno siatka, czyli nasza nowość w kwestii materiału, to absolutny hit – ten ponadczasowy krój, delikatne zdobienie, wygodna wysokość obcasa. Panny Młode szukają często butów jak z bajki, my tę bajkę przemieniamy w rzeczywistość i dajemy im rozwiązanie nie tylko piękne, ale i wygodne.

Oprócz butów, w Waszym showroomie, można skompletować praktycznie całą stylizację. Jaką biżuterię i suknie wieczorowe można w tej chwili u Was dostać?

Oprócz butów z naszej autorskiej kolekcji kontynuujemy przygodę z amerykańskimi projektantami Badgley Mischka, po których projekty Panie nierzadko przemierzają do nas setki jak nie i tysiące kilometrów. Nowością, którą proponujemy od dwóch sezonów są wieczorowe i koktajlowe sukienki, kombinezony i spódnice od zaprzyjaźnionych sióstr Lambourne. W tym sezonie jest na pewno mocno pastelowo – w kolorze nieba i dziewczęco. Udało nam się skompletować propozycje idealne, które pięknie prezentować się będą na mamie Panny Młodej, druhnie czy na samej młodej np. w trakcie poprawin. Kluczem odpowiedniego wykończenia stylizacji są właśnie dodatki, które starannie dobieramy w oparciu o historie i charaktery naszych Klientek. Drugi sezon PM i bliskie im kobiety znajdą w naszym Showroomie limitowaną kolekcją biżuterii powstałą we współpracy projektantką Heleną Noelle, która kolorami i charakterem komponuje się z proponowanymi kolekcjami butów.

ksis4

Co sprawia pannom młodym największy problem przy wyborze idealnych butów do ślubu?

Ich różnorodność i bardzo często otoczenie. Najważniejsze, żeby Panna Młoda w TEN dzień czuła się dobrze sama ze sobą i żeby była ubrana a nie przebrana. Dlatego zawsze staramy się porozmawiać z każdą z naszych klientek, dowiedzieć się o niej czegoś więcej niż tylko to na jaki projekt sukni się zdecydowała. Jeżeli PM nie chodzi na obcasach nie ubieramy jej na siłę w niebotyczne szpilki, bo to nie jest to czego szuka. Staramy się znaleźć balans pomiędzy wygodą, wyglądem a oczekiwaniami.

Jakie macie plany zawodowe na 2017 – jakich nowości od Ksis możemy się jeszcze spodziewać?

Na pewno mamy już za sobą projekty kolekcji jesień-zima. Co możemy zdradzić to to, że pojawią się znowu ciekawe, modowe nowości. Brokaty, pióra. Ale nie zabraknie ukochanej przez nas klasyki w łamanej bieli. Zawodowo jeszcze wiele przed nami. Plany są ale nie chcemy zdradzać :-). Naszym „nowym dzieckiem” jest sklep on-line jako propozycja dla tych z PM, które pomimo wszystko nie trafią do nas osobiście. Rośnie nam grupa zagranicznych klientek. Pierwszy autorski projekt naszego siostrzanego duetu poleciał do Arabii Saudyjskiej a w sezonie mamy ciekawe śluby śródziemnomorskie, w naszych ukochanych Włoszech czy innych malowniczych destynacjach. W Ksis zawsze jutro może zaskoczyć a nasze kolekcje są niedokończone i zaskakujące jak spotkania z naszymi PM.

ksis3About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.