bukiet_s

O czym pamiętać, zamawiając bukiet ślubny?

Bukiet ślubny to najważniejsze akcesorium panny młodej. Wyobrażacie sobie pannę młodą bez bukietu? No właśnie!

I chociaż wszyscy podziwiają jego piękno, my dzisiaj przyjrzymy się bukietowi w wymiarze praktycznym.

O czym pamiętać, zamawiając bukiet ślubny?

1. UCZULENIA
Jeśli jesteś alergiczką, uważaj! Jednymi z najbardziej uczulających kwiatów są chryzantemy. Miej to na uwadze, wybierając bukiet. Może zamiast tradycyjnego bukietu z kwiatów, zdecydujesz się na bukiet z ozdobnych broszek?

2. CIĘŻAR
Bukiety ślubne bywają ciężkie. Weźcie to pod uwagę, zanim zamówicie obfity bukiet, który w dniu ślubu okaże się po prostu…za ciężki. Czasami mniej znaczy więcej!

3. DOBÓR KWIATÓW
Nie twórzcie listy kwiatów, której Wasza florystka ma się ściśle trzymać. Jeśli naprawdę kochacie róże, powiedzcie jej o tym, jednak ścisłą listę sobie darujcie. Zaufajcie ekspertom – floryści potrafią łączyć kwiaty, o których nawet byśmy nie pomyśleli. Postarają się to, by Wasz bukiet był najpiękniejszy!

4. DETALE
Jeśli chcecie, by owijka Waszego bukietu nawiązywała do motywu przewodniego wesela, dajcie o tym znać florystce – sama się nie domyśli! :) Do bukietu możecie też dodać inne istotne dla Was maleńkie przedmioty – na przykład przekazywaną z pokolenia na pokolenie broszę, która nie pasuje Wam do ślubnego uczesania. To piękna możliwość zawarcia sentymentalnych detali, które dyskretnie będą Wam o sobie przypominać.

5. DOSTAWA
O ile coraz częściej można zamówić bukiet z dowozem do domu w dniu ślubu, nie jest to jeszcze powszechną praktyką. Jest to oczywiście wygodne, odpada wtedy jeden obowiązek w dniu ślubu. Pamiętajcie, by podać aktualny adres (miejsca, gdzie będziecie się szykować do ślubu) Waszej florystce, a także określić, w jakich godzinach najlepiej dostarczyć bukiet. Zachowajcie sobie przynajmniej godzinę zapasu do wyjścia – unikniecie wtedy stresu, że bukiet nie dotrze na czas!
O kondycję kwiatów nie macie się co martwić: najczęściej bukiet znajduje się w specjalnej tubce z wodą, dzięki której zachowa świeżość!

A Wy, co brałyście pod uwagę, wybierając bukiet ślubny? Piszcie w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.