bride-and-groom-768594_1920

Czy każde wesele tematyczne musi być boho?

Nie zrozum mnie źle. Kocham boho. To najbardziej fotogeniczny motyw przewodni. Nie ma piękniejszych ślubów niż te z motywem przewodnim boho. 

Problem w tym, że zauważyłam, że gdy mówimy o jakimkolwiek motywie przewodnim, to najczęściej jest to właśnie…boho. 

Nawet jeśli para młoda woli luksusowe hotele, a nie namioty.

Nawet jeśli panna młoda na co dzień nie nosi zwiewnych sukni.

Nawet jeśli wianek ostatnio miała założony na własną komunię

Nawet jeśli pan młody średnio dobrze czuje się bez marynarki i w szelkach

Nawet jeśli babcia pary młodej woli usiąść na wygodnym krześle niż słomianej kostce

Nawet jeśli para młoda nie ma w domu ani jednego kwiatka, bo wszystkie więdną

Nawet jeśli para młoda ma całą masę ciekawych zainteresowań

Boho jest wygodniejsze. Cała oferta branży ślubnej dostosowana jest do panien młodych pragnących w dniu ślubu poczuć się jak leśna nimfa. I nic w tym złego, jej prawo. Ale zastanawiając się nad swoim wielkim dniem, dobrze, żebyś miała wybór. Mogła wybierać spośród całego katalogu motywów, a nie decydować się ten najpopularniejszy.

Czasami mniej wygodne wybory, mniej oczywiste, prowadzą do lepszych rezultatów. Bo istotą motywu przewodniego jest to, by był zgodny z parą młodą. Są panny młode, które chciałyby zrobić wesele boho w pałacu. Chociaż naturalnie ciągnie ich w stronę wesela glamour, boho kusi. Las, natura, wianek, piękna, dzika przyroda. W takich momentach trzeba wcisnąć przycisk pauzy – zastanowić się, czego naprawdę chcesz. 

people-2589750_1920

Ślub i wesele to nie przedstawienie teatralne. To święto Waszej miłości! Nie jesteście aktorami występującymi w wyreżyserowanym spektaklu. Jesteście sobą, przysięgającymi, że będziecie się kochać do końca życia – czy naprawdę potrzebna jest Wam scenografia zupełnie do Was niepasująca?

Są, oczywiście, młode pary, dla których boho będzie naturalnym wyborem. 

Jednak czy dla wszystkich szukających czegoś niezwykłego w kontekście ślubu i wesela, boho faktycznie powinno być pierwszą opcją? 

Przyjrzyj się sobie i Twojemu narzeczonemu. Zobaczcie, co Was kręci, jakie są Wasze największe pasje.Motyw przewodni można zbudować wokół naprawdę zwykłych rzeczy.

Lubicie podróżować? Proszę – jest motyw. Wolicie czytać książki – jest motyw!

Pewnie, będzie trudniej. Nie będziecie mogli sięgnąć po gotowy zestaw „wesele boho nr 3” i mieć wszystko z głowy. Ale naprawdę warto! Bo ślub i wesele to WASZ dzień. Najbardziej WASZ dzień w Waszym życiu. Nie bądźcie statystami w przedstawieniu osadzonym w obcej Wam scenografii. 

Bądźcie sobą – bo nie ma nic piękniejszego!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.