unnamed-16

Najwygodniejszy pomysł na ślubną bieliznę – body! (+WYWIAD z ekspertem)

Jak wiecie, lubimy wspierać młode, polskie marki, które wnoszą dużo dobrego dla par przygotowujących się do ślubu. Dzisiaj sięgamy do „pierwszej linii” frontu przygotowań – mianowicie, bielizny ślubnej dla panien młodych. Dowiedzieliśmy się, że marka Bouduar stworzyła…body do sukni ślubnej. To duża innowacja, bo do tej pory bielizna ślubna stała koronkowymi kompletami.

Tymczasem – ich body jest przede wszystkim wygodne i idealnie pasuje do supermodnych sukni ślubnych z głęboko wyciętymi plecami. Jeśli marzycie o takiej właśnie sukni ślubnej, to ten tekst jest zdecydowanie dla Was!

unnamed-18

 

W 2011 roku, dwoje młodych i kreatywnych ludzi – Łukasz Budzisz i Martyna Sobiecka spotkali się z pozoru całkowicie przypadkiem, lecz dziś wiedzą, że takie spotkania nie zdarzają się bez powodu. On – obiecujący projektant z bardzo dużym i wszechstronnym doświadczeniem w branży bieliźniarskiej, ona – ekonomista, odpowiednio zaznajomiona ze światem biznesu okazali się bardzo dobraną parą.

Marka Bouduar powstała jako odpowiedź na kobiece potrzeby i marzenia. Jeszcze na początku XX wieku w mieszczańskich i szlacheckich domach, kobiety posiadały swoje pokoje, buduary, w których oddawać się mogły chwilom przeznaczonym wyłącznie dla nich samych. Tam odpoczywały, przygotowywały się, innymi słowy, pielęgnowały swoją kobiecość.

Chcieliśmy przenieść dbałość i oddanie dla tej damskiej autonomii do współczesnych nam czasów, łącząc wszystko co najlepsze w klasycznej sztuce bieliźniarstwa, z naszą wrażliwością i wyczuciem do nowoczesnych trendów. Od ponad pięciu lat uwypuklamy w ten sposób powab kobiecych ciał, ponieważ wierzymy, że kobiecość zaczyna się od bielizny.

Za wykonanie odpowiada nasz Pan Gorseciarz – Łukasz Budzisz, którego wrażliwość i poczucie estetyki pomagają wydobyć intymne piękno.

Nasze projekty wyróżniają się wspaniałym wzornictwem, zaklętym w prostej stylistyce. Jednakże ich wyjątkowość to przede wszystkim doskonałość, z jaką eksponują piękno kobiecej sylwetki. Jesteśmy dumni z tego, że naszą bielizną wzbudza się pożądanie, a zarazem możemy zaoferowaćnaszym Klientkom komfort i idealne dopasowanie do ich wymagań.

unnamed-16

Pan Gorseciarz – Łukasz Budzisz to osoba, która o kobiecej bieliźnie wie wszystko.

Zainteresowanie modą przejawiał od najmłodszych lat. Chcąc ubierać się według własnego pomysłu, młody projektant zawsze stawiał na swoim. Jego niekonwencjonalne projekty budziły najskrajniejsze emocje – od niepochlebnych spojrzeń po podziw.

Pierwsze wagary Łukasza to nie ucieczki z kolegami, ale samotne wyprawy do pracowni gorseciarskiej, gdzie podglądał pracę znakomitej gdyńskiej gorseciarki. To ona wprowadziła młodego Budzisza w świat bielizny, poszanowania kobiecego ciała i najdoskonalszych technik gorseciarstwa. Większość swoich popołudni poświęcał zatem rozwijaniu swoich pasji, przy maszynie, pomagając, a potem szyjąc już własne komplety bielizny.

Tak spędzona młodość wyznaczyła dalsze kroki jego kariery. Tuż po maturze swoje zwrócił się ku zagranicznej branży modowej. Ze zdobytą wcześniej wiedzą, szycie i krawiectwo stawało się dla niego prawdziwą sztuką
Szlify w zawodzie gorseciarza zdobywał latami, pracując z najbardziej wymagającą klientelą, w najbardziej inspirujących pracowniach na świecie, jak Limassol, Istambule, Londyn czy Mediolan.

Realizował zamówienia jako projektant/krawiec dla rodziny królewskiej z Dubaju (Istambul) oraz obsługiwał klientelę By Royal Appointment (Londyn). Jako stylista pracował na London Fashion Week i współpracował przy sesjach zdjęciowych z takimi tytułami jak Vogue (Grecja), Madame Figaro (Francja), Harpers Bazaar (Londyn), Omikron (Cypr), CKM (Polska).

Te bezcenne doświadczenia zdobył dzięki pasji, którą widać w efektach jego pracy. Pan Gorseciarz ofiarowuje swoim Klientom pewność, że otrzymują wyjątkową bieliznę, dzięki której kobieta czuje się jak nigdy wcześniej.

unnamed-17

Dlatego postanowiliśmy dopytać Pana Gorseciarza o szczegóły body dla panien młodych, a także – o bieliznę ślubną w ogóle! 
Zapraszamy do przeczytania wywiadu :) 

 Jakie największe błędy popełniają Twoim zdaniem panny młode, wybierając bieliznę do ślubu?

Pan Gorseciarz: Moim zdaniem największy błąd popełniany przez kobiety podczas wyboru bielizny ślubnej jest fakt, że nie stawiają swojej wygody na pierwszym miejscu. Bielizna powinna być zarówno praktyczna jak i wygodna oraz stanowić idealną podstawę pod naszą wymarzonąsuknię ślubną. Tym mottem kierujemy się my w Bouduar projektując każdy model ślubny.

Skąd pomysł na body do sukni ślubnej? Wynikało ze zgłaszanych sugestii klientek?

P. G. – Projekt był szybką reakcją na potrzeby naszych klientek. Lata zmieniającej się mody utwierdziła nas w przekonaniu, że model bez widocznych pleców jest kwintesencją tego co każda Panna Młoda powinna mieć pod sukienką w 21 wieku.
Pierwszym krokiem do stworzenia body było rozszyfrowanie sukni Versace, którą założyła J.Lo na galę Grammy w 2000r. Uwagę przykuwał jej głęboki dekolt i domniemany brak bielizny :).

Dlaczego akurat body – jakie są jego kluczowe funkcjonalności w kontekście sukni ślubnej?

P. G. – Body bezkonkurencyjne rozwiązuje problemy pierwszego świata :) wszystkich Panien Młodych razem wziętych. „Bodziaki” to:

  • –  bezszwowe majtki i miseczki
  • –  transparentna siatka z przodu, która oddaje idealnie efekt gołego ciała
  • –  głęboko wycięte plecy poniżej lini tali
  • –  dowolna regulacja rozmiaru miseczki poprzez wkładki (bardzo ważny aspekt podczas utratykilogramów)
  • –  antypoślizgowe taśmy lamujące, które gwarantują komfort oraz wsparcie podczas noszenia

Czy projektowanie body różni się od projektowania innych części bielizny? Trzeba wziąć pod uwagę inne aspekty?

P. G. – Projektowanie body czy tworzenie bielizny w ogóle, w zasadzie polega na tym samym. Jedyną różnicą jest to, że podczas budowania konstrukcji bierze się pod uwagę dodatkowe wymiary takie jak wzrost, długość tułowia.

Moim zdaniem bielizna powinna być głównie projektowana dla konkretnej kobiety lub okazji. Dlatego bardziej znaczące różnice widzę między bielizną codzienną a bielizną ślubną. Na przykład, rozwiązania wykorzystane podczas szycia „Bodziaków” umożliwiają założenie każdej zaprojektowanej sukni bez pleców. Dzięki dużej ilości regulacji dajemy możliwość dostosowania naszego modelu bielizny do wielu różnych figur, które możemy kategoryzować według wzrostu, typu sylwetki, obwodów.

Podpowiedz naszym czytelniczkom, jak prawidlowo dobrać rozmiar – czy body mogą teżzamówić panny młode petite albo plus size?
P. G. – Nasza oferta rozmiarów dostępnych w Bouduar jest bardzo obszerna. Podstawą dobrze dobranej bielizny dla kobiet petite i plus size jest prawidłowe zmierzenie się. Pamiętajmy , że każda firma bieliźniarska ma swoją rozmiarówkę oraz wytyczne jak znaleźć swój prawidłowy rozmiar. Dlatego drogie Panie, mierzmy się!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.