10462374_10203491775631777_5322543490091298321_n

Atrakcje na weselu za mniej niż 10 zł

Atrakcje dla gości, jak fotobudka i fajerwerki, są najczęściej kosztowne. Czy to jednak oznacza, że przy ograniczonym budżecie, mamy całkowicie z nich rezygnować?

Przygotowaliśmy dla Was pomysły na atrakcje dla gości, z których każda kosztuje maksymalnie 10 zł. Zabawa, jaką zapewniają? Bezcenna!

1. Dobre rady dla młodej pary

Wystarczy blok kolorowych karteczek za kilka złotych i wydrukowana na sztywniejszym kartonie instrukcja :) Prosimy gości weselnych, by na karteczkach zapisali złote rady, jakimi chcą obdarzyć nowożeńców.

Spisane kartki odkładamy do pudełka lub szkatułki (koszt: 0 zł – wystarczy Wasze pudełko na biżuterię).

Warto poprosić DJ-a lub zespół, by kilka razy w ciągu imprezy przypomniał o tej atrakcji :)

2. Księga gości

Najprostsza księga gości to duży plakat (na przykład A3) z rysunkiem nawiązującym do motywu przewodniego wesela lub przedstawiający elementy mające dla młodych szczególne znaczenie.

Goście dostają kolorowe długopisy (zestaw 6 szt. kosztuje około 5 zł), i proszeni są o wpisanie swojej dedykacji.

Ciekawie sprawdzają się tutaj na przykład rysunki z parą młodą trzymającą baloniki: każdy balonik to osobna dedykacja :)

3. Quiz wiedzy o młodej parze

Rozdajemy gościom kartki (znowu, koszt wydruku, może być na najzwyklejszej drukarce), na której zapisujemy nietypowe pytania na temat młodej pary.

Przykładowo: Kto rozsądniej wydaje pieniądze? Kto częściej gotuje?

Goście wypełnione kartki oddają DJ-owi lub świadkowi. Na koniec wieczoru osoba, która najlepiej odpowiadała, nagradzana jest dodatkowym kawałkiem weselnego tortu.

4. Upoluj moment

Zabawa fotograficzna, w której wręczamy gościom karteczkę z ujęciami wartymi sfotografowania. Prosimy, by „upolowali” swoimi aparatami takie momenty, jak na przykład ocierająca łzy wzruszenia matka panny młodej, panna młoda karmiąca męża tortem itd.

Można z góry określić 5-10 takich momentów, których upolowanie zlecimy gościom, a które – z dużą dozą prawdopodobieństwa – będą miały miejsce i na  naszym weselu. Dodatkowe punkty, jeśli goście opublikują te zdjęcia na instagramie, używając Waszego weselnego hashtaga.

Jeśli przygotowujemy kilka zabaw i nie chcemy wręczać gościom zbyt wielu karteczek, wystarczy, jeśli listę momentów do upolowania spiszemy na tablicy w widocznym miejscu.

5. Prezentacja multimedialna

Do jej stworzenia potrzebujemy zdjęć i…trochę czasu :) Wystarczy, że zbierzemy w ciekawym pokazie slajdów nasze najlepsze momenty, zdjęcia z dzieciństwa, zabawne ujęcia. Goście z pewnością będą mogli się dzięki takiej prezentacji dowiedzieć o Was więcej :) Stworzenie filmiku wymaga już większych nakładów: czasu, programu, umiejętności. Ale prostą prezentację w PowerPoincie możecie wykonać bez problemu sami :)

A Wy, co dodalibyście do tej listy? Piszcie Wasze typy w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.