alko weselne

Co zrobić z alkoholem po weselu?

Niedawno pisaliśmy o tym, ile jedzenie marnuje się na weselu. TUTAJ  podpowiadaliśmy, co można zrobić z nadmiarem rozmaitych potraw. Nie inaczej jest z alkoholem. Zazwyczaj kupujemy z dużym zapasem, żeby niczego na weselu nie zabrakło. Skutek jest taki, że zostajemy z liczbą butelek, której nie powstydziłby się sklep monopolowy. Legalnie sprzedać tego nie można, także przez internet, bo to wymaga koncesji. Jak w takim razie rozwiązać problem?

1. Rozdać gościom weselnym
Dziś popularne są różne formy podarunków dla gości, wcześniej w bardziej tradycyjnej formie wychodzącym osobom dawało się kilka kawałków ciasta oraz wódkę weselną. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby chętnych obdarowywać i jednym i drugim, jeśli są zainteresowani, a zapasy alkoholu wciąż pokaźne mimo kończącej się imprezy.

2. Rozdać innym osobom
Mówi się, że w Polsce niczego nie można załatwić za 20 zł, natomiast za pół litra prawie wszystko. Z tego powodu flaszka jest zawsze pożądanym towarem, szczególnie jeśli to nie zwykła wódka, a weselna, czyli niemal jak woda i woda święcona! Butelkę do domu chętnie weźmie DJ, właściciel sali, osoby sprzątające. U nas z wódki weselnej ucieszył się również kierowca bagażówki, który woził nasze dekoracje weselne z domu na sale weselną. W niektórych kręgach istnieje również tradycja przynoszenia wódki weselnej… kolegom z pracy.

DSCN1553

3. Zachować dla siebie na inne okazje
Szampan zawsze przyda się na Sylwestra. Inne alkohole jak piwo czy wino na inne okolicznościowe spotkania jak imieniny, urodziny czy chrzciny. Jeśli zostało nam kilka butelek na pewno zmieszczą się, jeśli nie w domowym barku to w piwnicy i tam poczekają na odpowiednią okazję.

4. Oddać innej parze organizującej wesele
Jeśli jesteśmy w takim wieku, że coraz częściej znajomi się zaręczają, jest duża szansa, że niedługo jakaś para z naszego otoczenia sama będzie planować ślub i wesele. Wówczas nie tylko alkohol, ale także zgromadzone dekoracje czy gadżety mogą okazać się nieocenioną pomocą. Na równi z dobrymi radami oczywiście.

Jak widać z opresji można jakoś wybrnąć.

Prościej jednak nie wpędzać się w kłopoty. Już na etapie kupowania alkoholu najlepiej zapytać w hurtowni czy istnieje możliwość zwrotu i na jakich warunkach się odbywa. Poza tym możecie skorzystać z kilku naszych rad w notce, dzięki którym nie kupicie za dużo alkoholu. About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet