partyka

7 weselnych szlagierów, których nie cierpię

Kiedy weselny wodzirej mówi, że sobie pośpiewamy to dla mnie nie wróży nic dobrego. A wodzirejów, którzy uwielbiają wokalne popisy jest niestety sporo. O ile rozumiem śpiewy na stadionie, w knajpie z szantami albo na imprezie w akademiku, tak na weselu już niekoniecznie. Oczywiście standardowe „sto lat” (dziwnym trafem z najbardziej discopolowym podkładem jaki tylko istnieje) i nielubiane przez niektóre pary „gorzko, gorzko” to weselny kanon od którego trudno się wymigać. Niemniej na tym można by spokojnie poprzestać i skupić się na puszczaniu muzyki do tańczenia. To jednak rzadkość. Jakie biesiadne szlagiery irytują mnie najbardziej?

1. Hej Sokoły!
Wszyscy Polacy znają. A pamiętacie, kiedy ostatnio śpiewaliście to na trzeźwo? Chyba na lekcji muzyki w szkole podstawowej. Ta piosenka jest spoko, ale jak leci w telewizji „Ogniem i mieczem”, tylko i wyłącznie wtedy.

2. A teraz idziemy na jednego…
Jak ja nie lubię jak ktoś mi dyktuje, kiedy mam iść na jednego, kiedy tańczyć, a kiedy zjeść żurek. Jestem fatalnym, niezdyscyplinowanym gościem, bo nie stosuję się do takich zaleceń.

3. A kto się w styczniu urodził…
Urodziłem się w czerwcu. Ale to naprawdę nie jest wystarczający powód do tego, żeby strzelić lufę w tej sekundzie. Serio!

4. Przeżyj to sam
Są takie piosenki, które w oryginale są fantastyczne, ale złe wykonanie przez zawodzących podpitych januszy może skutecznie pozbawić je dawnej magii. To samo mam z piosenką „Sen o Warszawie” jak śpiewają ją moi sąsiedzi w dniu meczu Legii, niestety nie robią tego dobrze.

5. Prawy do lewego
Następna piosenka o piciu. Już wolę się upić niż ciągle o tym śpiewać. Chociaż w przeciwieństwie do pozostałych jest żywa i skoczna, więc przynajmniej nie jestem narażony na długie zawodzenie jak w przypadku poprzedniej.

6. Jesteś szalona
Symbol discopolo. Jeśli pojawia się ten kawałek, na bank usłyszycie jeszcze „Majteczki w kropeczki”. Nie, zdecydowanie nie przemawia do mnie taka muzyka, szczególnie jeśli śpiewa się chórem na 5 głosów.

7. Jedzie pociąg z daleka
Po prostu nie cierpię pociągów, tak samo jak kółeczek.

Czy u Was będą podobne przyśpiewki? My zamieniliśmy formułę biesiadną na krótką zabawę w karaoke i goście byli zadowoleni. Poinformowaliśmy też DJ-a, że nie przewidujemy wspólnego śpiewania przez całą salę. Taki wybór jednak wciąż należy do rzadkości.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet