12194284_10205012995036689_1871442294_o

7 sposobów na pozytywny poranek w dniu ślubu

Dzień ślubu to przede wszystkim radość. Ale także stres – czy wszystko pójdzie tak, jak powinno? Goście się nie spóźnią, panna młoda się nie potknie, a świadek nie zapomni obrączek?

Poranek w dniu ślubu to jedyny moment dnia, w którym znajdziecie chwilę dla siebie. Ty i Twój narzeczony. Po raz ostatni jeszcze nie jako małżeństwo. Nie spieszcie się z przygotowaniami, dajcie sobie czas, by te kilkadziesiąt wspólnych minut poranka nastroiło Was pozytywnie na cały dzień.

Jak to zrobić?

1. Włączcie muzykę

My słuchaliśmy „Marry You” Bruno Marsa i aż oczy nam się świeciły z radości. Może być to piosenka, która dla Was dużo znaczy, wiąże się ze szczególnymi wspomnieniami, albo piosenka, w rytm której planujecie zatańczyć pierwszy taniec.

2.  Solidne śniadanie to podstawa

Nie rezygnujcie ze śniadania. Powinno być lekkie, pożywne, ale bez zbędnych eksperymentów. Wybierzcie to, co zazwyczaj jecie – jogurt z owocami, musli, owsiankę, tosty… Kawa – tak, ale nie mocna. Energii chyba nie musicie sobie dodawać – wybierzcie lepiej ziołową herbatę, która ukoi nerwy!

3. Planujcie z buforem

Zostawcie sobie czas na dojazdy. Jeśli mieszkacie w miejscu A, fryzjer to miejsce B, a miejsce przygotowań – C, nie ma co ryzykować umawiania się z co do minuty. Nawet jeśli sobotnie poranki nie należą do godzin szczytów, nieoczekiwany remont ulicy może nam wydłużyć trasę dojazdu. Miejcie zapas czasu na dojazd – unikniecie niepotrzebnego stresu!

4. Spakujcie się dzień przed

W poranek przed ślubem oszczędźcie sobie nerwowego pakowania. Przygotujcie wszystkie niezbędne rzeczy już poprzedniego dnia. Rano można tylko rzucić okiem, czy wszystko faktycznie jest, ale zasadnicze pakowanie jest zbyt czasochłonne, by je zostawiać na ostatnią chwilę!

5. Dodajcie zabawny status na Facebooku

Zmiana statusu związku to współczesny wymiar wejścia w związek małżeński, jednak zanim ulegniecie społecznościowej gorączce, dodajcie coś lekkiego, co ma związek z podekscytowaniem i radosnym oczekiwaniem. Możecie dodać weselny hasthag, pod którym Wasi dalsi znajomi będą śledzić Wasz ślub i wesele. Ale nie czekajcie na lajki, nie czytajcie komentarzy – nadrobicie to następnego dnia!

Zrzut ekranu 2015-12-17 o 21.10.01

6. Wręczcie sobie drobny upominek albo list

Nam się strasznie podobała tradycja pisania do siebie listów i wręczania ich przed ślubem lub w trakcie nocy poślubnej. Klika ciepłych słów odręcznie napisanych dla narzeczonego/narzeczonej to piękny sposób okazania miłości. A Wasze miny podczas czytania tych listów – bezcenne!

7. Szeroko się uśmiechajcie

To Wasz wielki dzień! Kawa się rozlała? Trudno! Tost przypalił? Nic wielkiego! Uśmiechajcie się do drobnych wpadek, które niesie za sobą każdy poranek. To dzień Waszego ślubu – i to od Was zależy, czy będziecie z niego zadowoleni! Nie zniechęcajcie się drobiazgami – uśmiechajcie się szeroko do siebie i do Waszych bliskich!

A Wy, jak spędziliście albo planujecie spędzić poranek Waszego dnia ślubu? :)About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.