slub4

6 najlepszych atrakcji na wesele

W tej notce wbrew pozorom nie będzie ani słowa o wódce.

To, że alkohol integruje ludzi to żadna nowość. Ale czy naprawdę sądzicie, że wystarczy położyć na stole kilka flaszek i wszyscy będę się świetnie bawić? Wesele trwa nawet kilkanaście godzin i żeby nie było nudno coś musi się dziać.

Wiadomo, że są pewne powszechnie znane elementy programu – tort, pierwszy taniec, toasty, w większości przypadków oczepiny. Do tego mamy parkiet i zespół lub DJ-a zachęcającego do tańca i różnych zabaw weselnych. Dziś napiszę o kilku ciekawych propozycjach wykraczających poza standard. W końcu chodzi nam o to, żeby wesele było wyjątkowe, a nie takie jak każde, prawda?

1. Fotobudka. Zapewnia rozrywkę dla wszystkich gości na dobre 2-3 godziny. Profesjonalne zdjęcia w zabawnych przebraniach to wspaniała pamiątka z wesela. Szczególnie, jeśli firma wynajmująca fotobudkę pozwala spersonalizować fotki (na wydruku pojawia się miejsce i data), a nawet dobrać akcesoria, przebrania i rekwizyty dopasowane do Waszych potrzeb. Koszt: około 1000 PLN

2. Piłkarzyki. Stół do piłkarzyków to super atrakcja dla osób w każdym wieku, można robić turnieje i prowadzić wielogodzinne rozgrywki. Koszt? U na zero. Zupełnie przypadkowo odkryliśmy ze świadkiem że stół jest na wyposażeniu centrum konferencyjnego. Od razu wynieśliśmy go do ogrodu. Na weselu zrobił furorę!

3. Pokaz zdjęć lub film na temat Młodej Pary. U nas puściliśmy taki materiał gościom zaraz po obiedzie, gdy jeszcze wszyscy siedzieli przy stołach (potem rozeszli się po ogrodzie). Efekt? Świetny i to z wielu powodów. My razem z najbliższą rodziną i znajomymi mieliśmy mnóstwo powodów do uśmiechu wspominając okoliczności powstawania fotek, dalsza rodzina miała okazję nas bliżej poznać i obejrzeć w różnych sytuacjach, a twórca prezentacji miał okazję się wykazać i zrobić nam tym samym super prezent. Koszt zerowy.

4. Karaoke. Jako dodatek do imprezy tanecznej. Bardzo prosta sprawa. Osoby, które poniesie melanż i tak mają ochotę sobie pośpiewać, więc czemu nie wyświetlić im na ścianie tekstu i nie zapewnić profesjonalnego podkładu? DJ pewnie też nie raz prowadził gdzieś karaoke, więc ma i odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Rozszerzenie oferty o ten element nie powinno kosztować dużo.

5. Księga gości lub karteczki z dobrymi radami wypisanymi przez gości. Właściwie dwa w jednym. Z jednej strony wszyscy zaproszeni mają okazję napisać nowożeńcom coś od siebie, z drugiej strony Młoda Para z miłą chęcią to obie przeczyta, a może i zachowa jako pamiątkę na lata. Dobre rady zawsze się przydają!

6. Fajerwerki. Profesjonalny pokaz sztucznych ogni trwa ok 3-4 minut, ale zapewniam, że pozostanie w pamięci gości na długo. Fajnie sprawdzają się jako moment kulminacyjny – tak było w przypadku naszego wesela. Jeśli zdecydujecie się na profesjonalną firmę taką jak GAO z Bydgoszczy możecie liczyć nie tylko na przygotowanie profesjonalnego pokazu dostosowanego do waszych potrzeb i budżetu, ale również wybór odpowiedniego miejsca, zgłoszenie pokazu straży pożarnej i załatwienie wszystkich formalności związanych z pirotechniką. Koszt: od 2000 do 4000. Tańszą opcję jest kupienie gotowych zestawów fajerwerków do samodzielnego odpalenia.About

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.