uroda

6 urodowo-zdrowotnych katastrof, które zniszczą Twój wizerunek w dniu ślubu

Wiele dni przed weselem śnił mi się koszmar, że w dniu ślubu wyskoczy mi na nosie wielki pryszcz, którego nijak nie da się zatuszować. Szczęśliwie – nic takiego się nie stało. Jednak urodowe (i zdrowotne) wpadki i wypadki chodzą po ludziach, nie znając kalendarza. I nie robiąc sobie nic z tego, że Twój WIELKI DZIEŃ jest tuż tuż.

Poniższą listę stworzyłam na podstawie moich koszmarów i największych obaw. Co jednak ważne, gdy racjonalnie i logicznie się jej przyjrzę – większości problemów można z powodzeniem uniknąć. Jak? Profilaktyka, profilaktyka, profilaktyka. Czasami niestety mądry Polak po szkodzie. Z całego serca jednak życzę Ci, żeby w Twoim wypadku tak nie było :)

To co, gotowa? Ostrzegam – tylko dla panien młodych o mocnych nerwach!

1. Pryszcz w widocznym miejscu

Na początku myślałam, że to koniec świata, jednak w porównaniu z kolejnymi punktami przekonasz się, że pryszcz to tylko…pryszcz! Są o wiele poważniejsze wpadki urodowe i zdrowotne. Przede wszystkim, przed ślubnymi przygotowaniami, zadbaj o zdrową cerę. Jeśli do tej pory chodziłaś spać w makijażu, czas zmienić nawyki. Ja postawiłam na regularne mycie oczyszczającą pianką, krem nawilżający (regularnie, a nie tylko, jak sobie przypomnę) i było ok. Jeśli masz poważniejsze problemy z cerą, warto skonsultować się z dermatologiem.

2. Opryszczka

Estetyka to jedno, aspekt zdrowotny to co innego! Chociaż opryszczka postrzegana jest w dużej mierze jako problem kosmetyczny, tak naprawdę to problem zdrowotny. Dlatego zamiast smarować ją pastą do zębów – najskuteczniej będzie wybrać się do lekarza. Pamiętaj, że rozwojowi opryszczki sprzyja obniżona odporność organizmu – dbaj o nią! Zwłaszcza, jeśli bierzesz ślub w zimniejszej porze roku – jesienią czy zimą.

3. Złamana kończyna

Wydaje Ci się, że jest to koniec świata? Początkowo pewnie tak. Pamiętaj jednak, że zdrowie przede wszystkim! Nie próbuj domowym sposobem ściągać gipsu lub opatrunku. W sieci możesz kupić zabawne „ubranka” na gips, które podniosą jego estetykę. A sesję plenerową przełożyć na spokojnie już na czas, gdy po gipsie nie będzie śladu. Naprawdę – nie będzie tak źle!

4. Zapalenie okostnej

Chyba nikt nie chce pójść do ślubu spuchnięty jak chomik. Podczas przygotowań do ślubu, nie odpuszczaj zdrowotnego aspektu wizyt dentystycznych. Czyli – nie tylko wybielanie, ale przede wszystkim – leczenie. Jeśli nie teraz, to kiedy? Ślub to prawdziwa motywacja, by zadbać o swoje zdrowie. Zrób to teraz, a nie pożałujesz!

5. Zapalenie spojówek

Przekrwionych oczu na zdjęciach ślubnych nikomu nie życzę! Pewnie, są krople, które potrafią zdziałać cuda (efekt „białego oka”) – jednak nic bez konsultacji z okulistą. Zadbaj przed ślubem o higienę oczu: daj im odpocząć, zamień soczewki na okulary, spędzaj czas na świeżym powietrzu!

6. Przebarwienia

Podobno jeden z większych problemów urodowych Europejek! O ile oczywiście można próbować je zatuszować makijażem, dużo lepszym, bo bardziej trwałym rozwiązaniem, jest zadbanie o nie przed ślubem! Najłatwiej zacząć od wizyty u dermatologa, a później – kosmetyczki. Taki duet pozwoli określić Wam ścieżkę walki z przebarwieniami, która będzie zakończona sukcesem!

A Ty, jakiej urodowo-zdrowotnej katastrofy obawiasz się najbardziej? A może niczego się nie boisz? :DAbout

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.