12193228_10205012995676705_341643640_o

5 rzeczy, które robisz źle z Twoją suknią…po ślubie i weselu

Ślub ślubem i wesele weselem, ale suknia ślubna może Ci przydać się jeszcze później – i nie mam na myśli powtórnego wychodzenia za mąż, zwłaszcza w tej samej sukience. Jeśli planujesz sesję plenerową, to zazwyczaj jest to termin już po Wielkim Dniu – prawda? Dodatkowo, suknia może Ci się przydać także podczas Biegu w Sukniach Ślubnych czy choćby po to, by ją komuś przekazać albo odsprzedać. Aby nie dokonała żywota w dniu Twojego ślubu, powinnaś się o nią zatroszczyć. I to od razu po weselu – bez wymówek!

Jak? Przede wszystkim unikając błędów, które popełniały przed Tobą niczego nieświadome panny młode, ale których Ty już nie popełnisz :)

To co, lecimy?

Błąd 1: Brak odpowiedniego transportu dla sukienki

Noc poślubna w hotelu albo przy sali weselnej, rano powrót do domu taksówką. Jest jednak mały problem…zapomniałaś pokrowca i wieszaka na suknię ślubną. Masz do wyboru wzięcie sukni do ręki, założenie jej, albo poproszenie obsługi hotelowej o pokrowiec jednorazowy. Ta ostatnia opcja jest oczywiście najlepsza – spróbuj, możesz się mile zaskoczyć. Najlepiej jednak, żebyś o pokrowiec zadbała zawczasu, a Twoja suknia była odpowiednio zabezpieczona w transporcie.

Błąd 2: Brak oszacowania strat

Najbardziej brudzi się dół sukni, może wyskoczyć też drucik z halki z kołem albo odpaść guzik. Zwłaszcza, jeśli szalałaś na weselu do rana! Nie zapomnij spojrzeć na suknię chłodnym okiem i oszacować start – będzie Ci łatwiej w kontekście ewentualnej sprzedaży sukni lub choćby sesji plenerowej. Bo może zawsze coś odpaść w strategicznym miejscu… Lepiej, żebyś wiedziała o tym wcześniej, niż gdybyś miała dowiedzieć się tuż przed sesją.

Błąd 3: Odwlekanie oddania sukni do czyszczenia

Bo podróż poślubna, bo jeszcze czekamy na zdjęcia, bo… Nie ma na co czekać! Suknię do czyszczenia może oddać Twoja mama, podczas gdy Ty będziesz grzać się w tropikach w trakcie podróży poślubnej. Część plam dużo trudniej usunąć, gdy są już dobrze zaschnięte – weź to pod uwagę!

12202300_10205012987796508_1922042701_n

Błąd 4: Brak odpowiedniego przechowywania

Upchnięta w nieużywanej walizce albo w pawlaczu, suknia będzie się niszczyć. Zadbaj o to, by była odpowiednio powieszona w odpowiednio przestronnej szafie. Oczywiście, w pokrowcu!

Pewnie, czasami jest to trudne do zorganizowania – dlatego swoją suknię przechowuję u rodziców, którzy mają więcej miejsca niż my :)

Błąd 5: Brak pomysłu, co zrobić z suknią

Tutaj mam ochotę krzyknąć „winna”. Po ślubie nie myślałam, co zrobię z suknią. Wiedziałam, że nie chcę jej sprzedać. W sumie sama nie wiem, dlaczego. Zaplanowanie tego, co zrobić z suknią, ułatwia wiele decyzji – przykładowo, jeśli planujesz sesję plenerową z cyklu „trash the dress”, możesz sobie darować szacowanie strat czy oddawanie sukni do czyszczenia. Im wcześniej podejmiesz decyzję, tym łatwiejsze będzie zaplanowanie kolejnych kroków i losów Twojej sukni po weselu.

A Ty, wiesz co zrobisz z suknią po ślubie i weselu?

Fot. Krystyna Sarnacka PhotographyAbout

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.