12197088_10205012994996688_392824164_o

5 moich największych lęków związanych ze ślubem

Zaczynając przygotowania do ślubu, masz nie tylko w brzuchu motylki radości, ale i nietoperze niepokoju. To prawda, jest całe mnóstwo rzeczy, które od momentu rozpoczęcia planowania ślubu i wesela aż do godziny zero, mogą pójść nie tak.

Ale spokojnie, nie znaczy wcale, że pójdą!

Ja też bałam się wielu rzeczy – z czasem przyznaję, że część tych lęków była absurdalna. I często na wyrost. Koniec końców, odpowiednie planowanie i łut szczęścia sprawiły, że wszystko udało się tak, jak miało się udać.

No dobrze, czas na godzinę szczerości. Czego najbardziej obawiałam się, rozpoczynając przygotowania do ślubu i wesela?

1. Nie znajdziemy odpowiedniej sali

To chyba jedna z najważniejszych decyzji, które trzeba podjąć. A ja bardzo się bałam, że nie znajdziemy sali, która nie będzie typową salą weselną, ale równocześnie – spełni szereg innych wymagań: z daleka od ulicy i o cenie, która nas nie zrujnuje.

Jak było naprawdę? Udało się, i to stosunkowo szybko. Salę znalazła przez internet moja mama, a my z Maćkiem – po szybkim rekonesansie – podjęliśmy decyzję, że bierzemy.

2. Będzie padać

Najczęstsza obawa panien młodych. Też się bałam deszczu, zwłaszcza, że część wesela miała być w ogrodzie. Pogoda w czerwcu bywa kapryśna. Oczywiście, plan B był opracowany (co jest dużo lepszym podejściem niż „jakoś to będzie”), nawet kupiłam specjalne parasole, które będą pasować do kreacji młodej pary.

Jak było naprawdę? Nie padało, pogoda była piękna. Parasole przydają nam się do dzisiaj.

3. Suknia ślubna nie będzie pasować w dniu ślubu

Nie mogłam się zdecydować tylko, czy to dlatego, że tak schudnę, czy przytyję, testując torty i babeczki. W końcu od momentu zakupu sukni ślubnej do Wielkiego Dnia, upływa kilka dobrych miesięcy. Na początkowym etapie nie wiedziałam jednak o przymiarkach w trakcie. Zazwyczaj jest to jedna lub dwie przymiarki. Jeśli suknię się szyje – więcej. No ale kto mi o tym miał powiedzieć dwie minuty po zaręczynach?

Jak było naprawdę? Suknia pasowała idealnie – duża zasługa w tym kroju, na jaki się zdecydowałam, a mianowicie gorsetu. Ten znacznie łatwiej dostosować do figury.

12193228_10205012995676705_341643640_o

4. Coś mi się stanie w dniu ślubu, co sprawi, że będę wyglądać brzydko

Śmiejcie się lub nie, ale najbardziej bałam się zapalenia okostnej i spuchnięcia jak chomik. Dlatego zrobienie porządku z jako-tako podleczonymi zębami było przed ślubem priorytetem. Pewnie, wypadki chodzą po ludziach i najlepiej podejść do nich z dystansem. Oczywiście, jeśli możemy zrobić coś, by zapobiec temu, co się może wydarzyć – lepiej to zrobić. Strzeżonego strzeże w końcu sam Pan Bóg :)

Jak było naprawdę? Jak napisałam na samym początku – dobrze. Nic się nie wydarzyło, nawet nie miałam, o dziwo, wyprysków na twarzy.

5. Spóźnimy się na własny ślub

Absurdalne? Znając warszawskie korki, byłam pełna obaw. Oczywiście, nie pomyślałam, że w lecie, w trakcie wakacji, ruch jest o niebo mniejszy. Miałam wizję, że się spóźniamy i…tyle było po ślubie, bo za godzinę następny i nie ma miejsca na manewry.

Jak było naprawdę? Mieliśmy z pół godziny zapasu. Wyjechaliśmy dużo wcześniej i robiliśmy dodatkowe kółka, by nie stać zbyt długo pod kościołem.

A Ty masz rzecz, która spędza Ci sen z powiek, czasem zupełnie irracjonalnie? Daj znać w komentarzach – wypowiedziana jest mniej straszna! :)About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.