12193228_10205012995676705_341643640_o

4 rzeczy, które zdziwiły mnie na własnym weselu

Przez własnym ślubem nie bywałem jakość szczególnie często na weselach. Mówiąc w prost nie chodziłem na nie prawie wcale. Pech chciał, że w gronie rodziny i znajomych to my z Magdą wybraliśmy termin ślubu jako pierwsi, więc najpierw organizowaliśmy swoją uroczystość, a dopiero kilka miesięcy później chodziliśmy jako goście i oglądaliśmy jak to wygląda u innych. W związku z tym najwięcej o przebiegu wesela dowiedzieliśmy się chyba od naszego fotografa, a poza tym oczywiście z for i nielicznych blogów. I pomimo, że wszystko mieliśmy zaplanowane, kilka rzeczy jednak mnie zaskoczyło!

Nic nie dzieje się samo

Kiedyś wydawało mi się, że jeśli do pracy zaangażuje się specjalistów, którym płacimy, wszyscy dobrze wiedzą co mają robić, a Młoda Para po prostu przychodzi na gotowe i świetnie się bawi w towarzystwie rodziny i znajomych. Otóż nie. Tuż przed weselem albo już w jego trakcie zadawano mi dziesiątki pytań, które wymagały podjęcia jakieś decyzji, chociażby potwierdzenia wcześniejszych ustaleń czy przychylenia się do najsensowniejszej propozycji. Gdzie mamy rozstawić fotobudkę? W którym miejscu postawić przekąski? Co zrobić z jedzeniem, które zostało z wesela? Czy mamy już zapowiadać pierwszy taniec? Jako Pan Młody byłem często poszukiwany, żeby coś wyjaśnić albo doprecyzować. I tego nie da się uniknąć, choćby nie wiem jak szczegółowy był harmonogram i rozpisany plan dla wszystkich. I w sumie w roli organizatora czułem się bardzo fajnie. Zapewne lepiej niż w sytuacji, gdybym zrzucił to całkowicie na świadka albo jednego z rodziców. Dobrze jednak mieć wrażenie, że wszyscy ludzie, którzy dla Ciebie pracują traktują Cię jak szefa a nie małpę w cyrku, która tańczy śpiewa i wznosi toasty na zawołanie.

Nie ma czasu dla siebie

Sam na sam z Magdą byliśmy w trakcie wesela może przez 10 minut, kiedy na chwilę poszliśmy odetchnąć do salki, w której były zgromadzone wszystkie prezenty wraz z kopertami. Poza tym wesele to jest stanowczo impreza masowa, na dodatek taka, w której jesteście największą atrakcją, więc normalną sceną jest kolejka do zdjęcia z Wami albo odwiedzanie każdego stolika, żeby porozmawiać z gośćmi. Dla siebie macie podróż poślubną.

12190281_10205012995796708_1524658391_o

Wiele zdarzeń nie dzieje się na Twoich oczach

Wbrew pozorom wcale nie przeczy to pierwszemu punktowi. Na weselu potrafi dziać się bardzo wiele. Szczególnie jeśli decydujemy się na dość luźną atmosferę i goście na przykład rozchodzą się po ogrodzie albo w obiekcie korzystają z różnych atrakcji, niekoniecznie tych zorganizowanych według programu przez wodzireja. My o niektórych sytuacjach dowiadywaliśmy się wiele miesięcy później od osób, które były na weselu. A niektóre zabawne sceny zobaczyliśmy dopiero na ślubnym filmie, bo nie widzieliśmy tego na żywo. I to jest doskonały argument za ślubnym video!

Niektóre rzeczy naprawdę zapadają w pamięć

Jeden wieczór, a długi na całe życie. Nic nie będziesz pamiętać. Wszystkie wesela są takie same. Takie argumenty często pojawiają się w rozmowach z osobami, które odradzają organizowanie wesela, uważając, że to bezsensowny wydatek. A ja akurat swoje wesele pamiętam doskonale. 4 lata później mam przed oczyma rozpoczęcie wesela, pamiętam jakie było menu, gdzie znajdowały się dekoracje, przy jakiej muzyce tańczyliśmy pierwszy taniec. I nie. To nie jest impreza jak każda inna. Jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Serio! Sądziłem, że te wspomnienia mogą się jakoś zatrzeć, ale do dziś są naprawdę bardzo wyraźne. I wierzę, że takie pozostaną jeszcze bardzo długo!

Fot. Okiem KrysiAbout

Warszawiak na co dzień zajmujący się marketingiem w firmie turystycznej. Wcześniej interesował się wszystkim od archeologii, poprzez RPG i recenzowanie książek, kończąc na grach video. Jak to facet, praktyczny i konkretny wtedy kiedy trzeba.