photographer-455747_1920

4 rzeczy, które mogą popsuć Twoje ślubne zdjęcia

Zatrudniłaś najlepszego fotografa, masz na sobie wymarzoną suknię, zainwestowałaś w fryzurę, makijaż. Dekoracje kościoła i sali dopracowane w najmniejszym szczególe. Uff…Jesteś pewna, że Twoje zdjęcia ślubne będą dziełem sztuki.

Mam dla Ciebie złą wiadomość: niekoniecznie. Istnieją bowiem drobne aspekty, które mogą sprawić, że coś nie do końca się uda – pomimo najlepszych starań. I chociaż część z tego fotograf może naprawić w Photoshopie albo choćby poprzez umiejętny wybór ujęć, to niektóre momenty mogą być utracone na zawsze.

Przestraszona? Niepotrzebnie. Dobry fotograf to Twoja najlepsza inwestycja – zaufaj mu. Ale zwróć też uwagę na drobne detale, które mogą negatywnie przełożyć się na ślubne ujęcia.

1. Niepotrzebne logotypy

Nie mówię o logotypie Badgley Mischka na pudełku Twoich ślubnych butów. Raczej o niepotrzebnych elementach z logo w pokoju, w którym przygotowujesz się do ślubu. Aby zdjęcia z przygotowań były dobre, wnętrze powinno być stosunkowo minimalistyczne, a wszelkie „rozpraszacze” sprzątnięte. Podobnie – logotypy przed salą weselną, np. szyld z Coca-Colą. Wiem, że nie na wszystko masz wpływ: fotograf pewnie zrobi takiej ujęcie, by logotypów było widać jak najmniej – jednak nie ułatwiają one sprawy!

2. Mikrofony, kable, sprzęt video

Sprzęt video dotyczy zwłaszcza ślubów. Filmowcy często rozkładają się z przodu, by złapać jak najlepsze ujęcie. Sęk w tym, że wymagana jest współpraca z fotografem, by sprzęt video nie przeszkadzał w robieniu zdjęć. Mikrofony i kable to głównie kwestia wesel i stanowiska DJ-a bądź orkiestry. Dobrze, jeśli kable nie przebiegają przez całą salę, lecz są dyskretnie schowane czy przyczepione w rogu sali.

camera-581126_1920

3. Goście z aparatami w komórkach

Coraz częściej możesz się spotkać z tym, że młoda para prosi o nie robienie zdjęć telefonami w trakcie uroczystości. Dopiero na weselu – hulaj dusza, piekła nie ma. Wszystko po to, że tacy fotografowie-amatorzy są na zdjęciach ze ślubu po prostu widoczni: czasami nawet wchodzą bezpośrednio na drogę,  jaką panna młoda ma do pokonania od wejścia do ołtarza lub biurka urzędnika – i nie, nie wygląda to później dobrze.

4. Marynarki na krzesłach i torebki na stole

Jeśli chcesz mieć zdjęcia dekoracji sali weselnej, poproś o fotografa o nie zanim na salę wejdą goście. Trudno, by się mieli potem pilnować i nie wieszać marynarek na krzesłach, ale z takimi „ozdobami” sala weselna (przynajmniej na zdjęciach) trochę traci.

A Ty, zauważyłaś coś, co mogłabyś dodać do tej listy? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.