photographer-455747_1920

4 rzeczy, które mogą popsuć Twoje ślubne zdjęcia

Zatrudniłaś najlepszego fotografa, masz na sobie wymarzoną suknię, zainwestowałaś w fryzurę, makijaż. Dekoracje kościoła i sali dopracowane w najmniejszym szczególe. Uff…Jesteś pewna, że Twoje zdjęcia ślubne będą dziełem sztuki.

Mam dla Ciebie złą wiadomość: niekoniecznie. Istnieją bowiem drobne aspekty, które mogą sprawić, że coś nie do końca się uda – pomimo najlepszych starań. I chociaż część z tego fotograf może naprawić w Photoshopie albo choćby poprzez umiejętny wybór ujęć, to niektóre momenty mogą być utracone na zawsze.

Przestraszona? Niepotrzebnie. Dobry fotograf to Twoja najlepsza inwestycja – zaufaj mu. Ale zwróć też uwagę na drobne detale, które mogą negatywnie przełożyć się na ślubne ujęcia.

1. Niepotrzebne logotypy

Nie mówię o logotypie Badgley Mischka na pudełku Twoich ślubnych butów. Raczej o niepotrzebnych elementach z logo w pokoju, w którym przygotowujesz się do ślubu. Aby zdjęcia z przygotowań były dobre, wnętrze powinno być stosunkowo minimalistyczne, a wszelkie „rozpraszacze” sprzątnięte. Podobnie – logotypy przed salą weselną, np. szyld z Coca-Colą. Wiem, że nie na wszystko masz wpływ: fotograf pewnie zrobi takiej ujęcie, by logotypów było widać jak najmniej – jednak nie ułatwiają one sprawy!

2. Mikrofony, kable, sprzęt video

Sprzęt video dotyczy zwłaszcza ślubów. Filmowcy często rozkładają się z przodu, by złapać jak najlepsze ujęcie. Sęk w tym, że wymagana jest współpraca z fotografem, by sprzęt video nie przeszkadzał w robieniu zdjęć. Mikrofony i kable to głównie kwestia wesel i stanowiska DJ-a bądź orkiestry. Dobrze, jeśli kable nie przebiegają przez całą salę, lecz są dyskretnie schowane czy przyczepione w rogu sali.

camera-581126_1920

3. Goście z aparatami w komórkach

Coraz częściej możesz się spotkać z tym, że młoda para prosi o nie robienie zdjęć telefonami w trakcie uroczystości. Dopiero na weselu – hulaj dusza, piekła nie ma. Wszystko po to, że tacy fotografowie-amatorzy są na zdjęciach ze ślubu po prostu widoczni: czasami nawet wchodzą bezpośrednio na drogę,  jaką panna młoda ma do pokonania od wejścia do ołtarza lub biurka urzędnika – i nie, nie wygląda to później dobrze.

4. Marynarki na krzesłach i torebki na stole

Jeśli chcesz mieć zdjęcia dekoracji sali weselnej, poproś o fotografa o nie zanim na salę wejdą goście. Trudno, by się mieli potem pilnować i nie wieszać marynarek na krzesłach, ale z takimi „ozdobami” sala weselna (przynajmniej na zdjęciach) trochę traci.

A Ty, zauważyłaś coś, co mogłabyś dodać do tej listy? About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet