chcz_0230

3 rocznica ślubu – skórzana! Zobacz pomysły na prezent

3. rocznica ślubu zwana jest rocznicą skórzaną.  W ogóle, odkryłam, że swoje coroczne nazwy, mają tylko rocznice do roku nr 15. Potem – ładnie określane są już tylko co pięć lat. I gdzie tu sprawiedliwość? Jakby rocznica 17 była mniej ważna niż 15, a 21 – niż 20?

Jakkolwiek, wracając do trzeciej rocznicy – ale ten czas nam zleciał! Od ślubu zdążyłam zmienić pracę, przeprowadzić się do nowego mieszkania, i – chyba najważniejsze – na świecie pojawił się Czesio.

Wraz z pojawieniem się dziecka, czasu na romantyczne randki z mężem jest mniej (co nie znaczy, że nie ma go wcale), ale chyba bardziej docenia się codzienne, proste gesty, jak choćby śniadanie do łóżka.

Ale wracając do tematu – co podarować na trzecią, skórzaną rocznicę? Oto nasza lista!

1. Skórzaną torebkę

Tak, oczywiście, dla pań :) Może być to wymarzony Michael Kors, może być zupełnie inna marka – ważne, by była dobrej jakości i przez najbliższe lata, była świetną pamiątką, przypominającą tę wyjątkową okazję. Sama lubię torebki, ale na co dzień używam dwóch – dlatego każda z nich była mocno przemyślanym, jakościowym zakupem, który się sprawdza powyżej roku.

2.  Portfel

I dla męża, i dla żony. Pozwala na stylowe przechowywanie pieniędzy (pewnie głównie tych plastikowych!),  jak i dokumentów. W dzisiejszych czasach coraz ważniejsze jest to, by pomieścił też on liczne karty klubowe i zniżkowe, które są wydawane praktycznie dla każdej marki.

3. Buty

Ponoć przed ślubem pan młody nie powinien kupować przyszłej żonie butów, bo…odejdzie w nich od niego. Po ślubie za to na spokojnie można kupić sobie nawzajem wymarzone, dobrej jakości buty. To prezent z gatunku mocno praktycznych, ale trzy lata po ślubie, praktyczne podejście powoli staje się dominujące :)

4. Skórzany brelok

Coś z gatunku pięknych drobiazgów – żeby nie było tak mocno przyziemnie. Skórzane breloki to klasyka elegancji. Dodatkowo, można je zamówić z dedykowanym tłoczeniem, personalizując go w ten sposób i tworząc sposób na przekazanie drugiej połówce kilku ciepłych słów :)

5. Tatuaż

Trochę mniej dosłowna interpretacja rocznicy „skórzanej” – ale jeśli teraz, to kiedy? Jeśli Twoja druga połówka od dawna marzy o tatuażu, jest to dobra okazja, by jej taki zafundować! Oczywiście, bez narzucania wzorów czy studia tatuażu – to mocno indywidualna kwestia i osoba, na której skórze ma pojawić się malunek, musi sama dokonać takiego wyboru.

A Ty, co wybierzesz na 3. rocznicę ślubu? Daj znać  w komentarzach!

Foto: Studio SłońAbout

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.