szklo2

3 sposoby na nietypową księgę gości

Księga gości to po latach fantastyczna pamiątka, a w trakcie wesela – atrakcja dla zaproszonych najbliższych.

Kto jednak powiedział, że musi mieć ona formę tradycyjnej księgi? Przyjrzyjmy się dzisiaj innym możliwościom!

1. POCZTÓWKI

Tak było u nas. Każdy z gości mógł napisać kilka ciepłych słów na stylizowanych na komiksy z lat 50. amerykańskich pocztówkach i wrzucić je do skrzynki. Tak, takiej, jaką pewnie znacie z amerykańskich filmów.

Komplet pocztówek to zakup stulecia – trafiliśmy na nie za 10 zł w TK MAXXX. Oczywiście, przypadkiem! Nie planowaliśmy jeszcze wtedy finalnej wersji naszej księgi gości, rozwiązanie przyszło do nas samo :)

2. ODCISKI PALCÓW

Kto powiedział, że życzenia w księdze gości muszą być napisane długopisem? A co powiecie na odciski palców? Na jednym z wesel, w którym uczestniczyliśmy w zeszłym roku, goście dodawali odciski palców zrobione kolorowym tuszem na przygotowane płótno z zarysem drzewa. Kolorowe odciski tworzą w ten sposób kolorowe liście na drzewie. „Wpisywanie się” do takiej księgi to mnóstwo dobrej zabawy dla gości!

3. KUBKI

Jednym z oryginalniejszych pomysłów, o jakim słyszeliśmy, była księga gości w formie…białych kubków. Zadaniem gości było te kubki ozdobić – własnymi rysunkami i podpisami, wykorzystując do tego kolorowe markery. Dla młodej pary to później fantastyczna pamiątka na lata!

Pomyślcie – wspominanie własnego wesela przy gorącej kawie pitej z kubka – księgi gości? Naszym zdaniem – świetna sprawa!

To pierwsza część przeglądu nietypowych ksiąg gości – wkrótce kolejne! A Wy, z jaką oryginalną księgą gości się spotkaliście? Piszcie w komentarzach i chwalcie się zdjęciami!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.