10527809_10203491765631527_1356939722015061306_n

10 (niewygodnych) pytań do rodziców

 

Kiedy ślub? A o której? A na ile osób? Suknia już wybrana? Kto będzie świadkiem? Zaprosiliście ciocię X i wujka Y? Zmienisz nazwisko po ślubie?

Przygotowując się do ślubu to Wy najczęściej odpowiadacie na pytania, którymi zasypują Was najbliżsi i ci trochę dalsi. Ślub i wesele to konwersacyjny samograj.

Gdy jednak przychodzi do ustalania szczegółów, to WY jesteście tymi, którzy powinni pytania zadawać: także te niewygodne.

Zaczynamy na blogu nowy cykl: „10 (NIEWYGODNYCH) PYTAŃ DO…”, które warto zadać osobom, które będą Wam pomagać w przygotowaniu Waszego wyjątkowego dnia.

Będą to pytania do usługodawców, ale nie tylko – bo przecież w Wasz ślub i wesele zaangażowanych jest znacznie więcej osób – także tych bardzo Wam bliskich.
 
I od nich właśnie zaczynamy – przed Wami: 10 NIEWYGODNYCH PYTAŃ DO RODZICÓW!

1. Czy i ile pieniędzy jesteście skłonni dołożyć nam do wesela?
2. Jak nam chcecie pomóc w przygotowaniach?
3. Co myślicie o naszej liście gości?
4. Kogo koniecznie chcecie, żebyśmy zaprosili, a z kogo możemy zrezygnować?
5. Na których elementach tradycji najbardziej Wam zależy?
6. Co sądzicie o naszym planie usadzenia?
7. Jak Wam się podoba miejsce wesela?
8. Na ile przed weselem możecie przyjechać, by pomóc nam z dograniem całości?
9. Macie umówionego fryzjera (lub/i – mamy- makijaż) na dzień ślubu?
10. Czy macie coś, co chcieliście zrealizować na Waszym weselu, a Wam się nie udało, i byłoby świetnie, gdyby się udało na naszym?
 
Szczera rozmowa z najbliższymi pozwoli Wam lepiej zaplanować przygotowania do ślubu i wesela. Pomoc i wsparcie rodziców – niezależnie od formy – jest naprawdę nieoceniona :) Dlatego warto już na starcie ustalić, jak chcecie, by rodzice Wam pomogli w przygotowaniach – zaoszczędzi Wam to nieporozumień na dalszych etapach planowania.

I w końcu – pamiętajcie, że to dla Waszych rodziców także wielki dzień ;)

A Wy, co dopisalibyście do tej listy? Wpisujcie w komentarzach!About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.