photographer-455747_1920

10 (niewygodnych) pytań do fotografa

Wracamy z cyklem 10 [niewygodnych] pytań do! Tym razem, pytamy FOTOGRAFA! Od niego zależy uchwycenie wspomnień z Waszego wielkiego dnia! Wybór odpowiedniego fotografa to nie bułka z masłem – a przeglądanie tylko zdjęć w internecie nie wystarczy! Współpraca z fotografem to jeszcze inne aspekty. O co więc go zapytać?

1. Jaki styl fotografii preferuje?

Pewnie, możesz to ocenić na podstawie portfolio, ale nie zawsze. Fotograf może realizować dużo zleceń „klasycznych”, ale lepiej jednak czuje się w fotoreportażu. Dlatego dopytaj go dokładnie, co mu naprawdę w duszy gra!

2. Zapytaj go o sprzęt

Nie tylko po to, by ustalić, czy jest „team Nikon” czy „team Canon”, ale o to, jakie obiektywy najbardziej lubi, jakich najczęściej używa. Widać to później na zdjęciach :) Nie, nie musisz być ekspertem od sprzętu fotograficznego – ale posłuchaj, jak z pasją opowiada o tym, na czym pracuje!

3. Co wchodzi w pakiet usług?

Omów dokładnie to, czego oczekujesz. Czy koniecznie potrzebujesz 10000 nieobrobionych zdjęć (nie!) i albumu w cielęcej skórze.

4. Jak długo czeka się na zdjęcia?

Nie dostaniesz ich następnego dnia, ale warto poczekać :) Czeka się różnie – od miesiąca do 90 dni. Ustal dokładnie, ile będziesz czekać i wpisz tę kwestię do umowy.

5. Ile zdjęć dostanę?

Jak wspomniałam wyżej, nie upieraj się przy 1000 nieobrobionych zdjęć, nie ma to sensu! Zapytaj fotografa, ile standardowo zdjęć Ci przekaże i ustal, jak to będzie wyglądało w Twoim przypadku.

6. Godziny pracy

Porozmawiaj z fotografem, jak wygląda obsługa dnia ślubu: od której godziny chcesz, żeby Ci towarzyszył i do której w trakcie wesela. Najczęściej fotograf kończy pracę po oczepinach – ale koniecznie doprecyzuj, jak jest w tym przypadku!

7. Płatności i zaliczki

Ustal, kiedy przekazujesz zaliczkę i kiedy regulujesz resztę płatności. Ułatwi Ci to planowanie weselnego budżetu, bo przecież fotograf to jeden z większych wydatków!

8. Drugi fotograf – jak to widzi?

Co fotograf sądzi o pracy z drugim fotografem (jeśli koniecznie takiego chcesz). Może ma kogoś, z kim już pracował w takim teamie? Łatwiej będzie obsługiwać wesele zgranemu już duetowi!

9. Jakie zdjęcia jego zdaniem to „must have”?

Zdjęcia z rodzicami, zdjęcie grupowe – jak fotograf widzi ujęcia „obowiązkowe”?

10. Sesja plenerowa – kiedy i gdzie?

Jakie fotograf ma pomysły na sesję plenerową. Kiedy i gdzie proponuje ją zorganizować? A jak widzi Wasze pomysły na taką sesję?

A Ty, co dopisałabyś do tej listy pytań?About

Uzależniona od Facebooka i swojego iPhone'a. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych, największa w Polsce specjalistka od Baracka Obamy. Znajduje mnóstwo inspiracji na Pinterest i uwielbia amerykańskie programy tv o planowaniu ślubu. Przywiązuje ogromną wagę do szczegółów.


michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet michael kors outlet kate spade outlet kate spade outlet kate spade outlet coach outlet online coach outlet online coach outlet online coach outlet online air max pas cher chaussures de foot golden goose saldi outlet golden goose pas cher michael kors outlet 2018 kate spade outlet 2018 coach outlet 2018 max maillots nike tn pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet